Spar Girona - DVTK HUN-Therm 58-64 (19-19, 14-13, 13-21, 12-11)

Girona, Pavello Fontajau
Valentin Oliot (Franciaország), Sonia Teixeira (Portugália), Laura Coanus (Franciaország) - Bruno Casinha (Portugália)

Spar Girona: Cornelius, Araujo 8, Etxarri 4, Gardner 7, Labuckiene 4. Csere: Drammeh 10, Flores 2, Murphy, Tolo 21, Parra 2.

DVTK HUN-Therm: Green 16/3, Kányási 11, Aho N. 6, Garbin 7/3, Guirantes 13/3. Aho T., Kiss 1, Bernáth 10/6.

Az Euroliga 5. fordulójában, a B-csoportban a DVTK HUN-Therm 64-58-as sikert aratott a Spar Girona otthonában. Ezzel Völgyi Péter együttese megszerezte második sikerét a főtáblán és tartja 6. helyét a csoportjában.

Rebekah Gardner duplája vezette fel a találkozót. A DVTK első találatára közel három és fél percet kellett várni. Ekkor Cheridene Green villant meg. A folytatásban ugyan még 9-4-re ellépett a Girona, de összességében időben megfogta a meccset Völgyi Péter együttese. Amikor Bernáth Réka triplája célt ért, 13-13-nál már egyenlített a magyar csapat. Bernáth Réka nem hibázott dobást az első 10 percben, két hárompontosa és egy duplája is a gyűrűben landolt. A második triplájával 19-16-nál rövid időre a vezetést is sikerült megszerezni. A hajrában egyenlítettek a hazaiak, de a 19-19-es első szakasz több, mint biztató volt a folytatásra nézve. A második negyed is hasonlóan alakult, mint az első. Kisebb lépéselőnybe került a Girona, de 24-20 után 9-2-vel 29-26-ra fordított a DVTK.

Ki kell emelni Cheridene Green játékát, aki már a félidőben 11 pontnál járt és például triplát is értékesített. Éppen az alakította 29-26-ra az eredményt. A félidő utolsó három percében fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Maria Araujo találata révén a félidőben 33-32-re a Girona ment. A DVTK 29-ből 12-t, a Girona 31-ből 11-et értékesített mezőnyből. Ennek köszönhetően a több eladott labda és a lepattanócsatában mutatkozó kisebb különbség is belefért. A harmadik negyedet Kányási Veronika négy pontja vezette fel, majd jött Arella Guirantes és Cheridene Green, így 40-35-nél már 8-2-ben voltak a mieink. Azóta már tudjuk, hogy ez a döntő futás. Innentől kezdve ugyanis végig a DVTK járt előrébb. Arella Guirantes lépett fel vezérré, aki egymaga 9 pontot szerzett ebben a periódusban.

A Gironának 45-43-nál volt labdája az egyenlítéshez vagy a fordításhoz, de ezzel nem tudott élni. Innen Arella Guirantes, Kányási Veronika és Bernáth Réka révén 51-44-re elszakadtak a mieink. Az utolsó 10 percnek 53-46-ról vágtak neki a csapatok. A harmadik negyedben megnyerte a lepattanócsatát a DVTK és ebben a 10 percben mindössze 3 eladott labdája volt. Óriási lehetőség kapujába ért Völgyi Péter együttese. Arella Guirantes, Darcee Garbin és Aho Nina folytatta a pontgyártást, így 61-49-nél átlépte a 10 egységet a differencia. Amikor ez megtörtént, még 6 perc 45 másodperc volt hátra. Ezt azért fontos kiemelni, mert a következő négy percben nem talált be a DVTK. A védekezés viszont stabil maradt és így 61-54-ig tudott csak felzárkózni a Girona. Cheridene Green büntetője törte meg a kosárcsendet, de ezt követően még 62-58-ra szépített a házigazda. Völgyi Péter időkérése után a hajrában Darcee Garbin nem hibázott büntetőt és ezzel óriási bravúrral nyert a DVTK.