Nagy csatában gyõzte le a Schio a Targovistét

:

:

Csütörtökre egy mérkõzés maradt a nõi kosárlabda Euroliga 8. fordulójából, melyen a Schio látta vendégül a Targoviste együttesét. A találkozó végig kiélezett küzdelmet hozott, a románok szívósan tapadtak a csoportot vezetõ riválisukra. A végjátékban azonban Raffaella Masciadri kétszer is kulcspillanatban értékesített triplát és ezzel 66-62-re nyertek az olaszok.

Mindkét csapat szempontjából nagy tétje volt a csütörtöki találkozónak. A Schio egy gyõzelemmel megerõsíthette helyét a B-csoport élén, míg a Targoviste siker esetén leszakíthatta volna a Sopront. Ezzel egyértelmûvé is vált, hogy soproni szempontból elsõsorban az olasz gyõzelemért kellett szorítani.

Úgy nézett ki, hogy ez gyorsan meg is lesz. Monique Currie és Jillian Robbins révén 4-0-ra ugyan a Targoviste vezetett és ezt követõen még 8-4-nél is a romának jártak elõrébb. A folytatás azonban az olaszokról szólt. Az elsõ negyed utolsó 6 percét 19-5-re hozták és ezzel 23-13-as elõnyre tettek szert. Az elsõ szakaszban a hazaiaknál McCray és Lavender remekelt, ketten együtt 15 pontot szereztek.

A második negyed elején Levander tett hozzá addigi terméséhez még 4 pontot és az olaszok elõnye 29-15-nél a 14 egységet is elérte. A Schio többször is támadhatott, hogy ez a szakadék tovább hízzon, de ekkor kétszer egymás után eladták a labdát. Nem véletlen, hogy az olasz szakmai stáb 14 pontos vezetésnél kért idõt. Mintha megéreztek volna valamit… A második negyed folytatása ugyanis 15-2-es Targoviste futást hozott, amivel 31-30-ra zárkóztak fel a vendégek. A félidõ két McCray találattal zárult, így 20 perc után 35-30-as állást regisztrálhattunk.

Az elsõ 20 percben az olaszoknál a 13 pontos McCray és a 12 pontos Lavender vitte a prímet, míg a másik oldalon a 8 pontos Robbins volt a legeredményesebb. A Targoviste 23-17-re nyerte a lepattanókért folytatott csatát, de, hogy ez miért nem realizálódott az eredményben, azt a dobószázalékukban kell keresni. A román csapat 38.7%-al célzott mezõnybõl, 31 kísérletükbõl 12 volt eredményes.

A harmadik negyed Babkina duplájával indult, de betalált a románok legjobb dobója Gabriela Marginean is. Hullámzó mérkõzés alakult ki, hol meglépett 5-6 ponttal a Schio, hol felzárkózott a Targoviste. A harmadik szakasz közepén 47-38-nál ugrott meg ismét látványosan a különbség. Ekkor Georgios Dikaioulakos magához rendelte a tanítványait, majd Currie és Stoenescu villanásaival a játékrész végére 50-46-ra zárkózott fel a Targoviste.

A negyedik negyed elején Marginean triplából volt eredményes. A román klasszis a második félidõben 9 pontot tett hozzá az elsõ félidei 2 pontjához. A Targoviste azonban a vezetést egyszer sem tudta átvenni. 58-54-nél érkezett Raffaella Masciadri elsõ sikeres távoli vállalása ezen az estén és ezzel 61-54-re módosult az állás. A román bajnoknak Marginean és Bjelica révén volt még egy fellángolása, de 63-60-nál Masciadri megszerezte a második tripláját is és ezzel másfél perccel a lefújás elõtt 66-60 állt az eredményjelzõn.

A Schio 66-62-es sikerébõl Levander 26 ponttal vette ki a részét. A Targoviste együttesében Currie lett a legeredményesebb 14 ponttal.

Famila Schio – Municipal Targoviste 66-62 (23-13, 12-17, 15-16, 16-16)