PINKK-Pécsi 424 - VBW CEKK Cegléd 73-71 (21-28, 15-15, 20-17, 17-11)

PINKK-Pécsi 424: Mujovic 20/3, Horváth 5, Jáhni 19/9, Révész 3, Davis-Stewart 10/6. Csere: Szücs 8/6, Tenyér 2, Zsilinszky 6/3.

VBW CEKK Cegléd: Szabó P. 4, Szabó D. 5/3, Baugh 29, Holesinska 13, Szabó F. 9/3. Csere: Katona 7/3, Szerelem-Kobolák 4, Rakita, Szirony, Laufer.

Fotó: Rónási Márton / PINKK Pécsi 424

A play-out 5. fordulójában a PINKK Pécsi 424 73-71-re legyőzte a VBW CEKK Ceglédet.

Vicki Baugh és Petra Holesinska találataival a Cegléd került lépéselőnybe a mérkőzés elején. Másfél perc után 7-0-ra vezettek a vendégek.  A PINKK azonban igyekezett mérkőzésben maradni. Horváth Boglárka duplájával és Jáhni Zsófia két triplájával gyorsan felzárkóztak a hazaiak, így 10-8-nál már teljesen nyílt lett az összecsapás. Innen ismét a Cegléd került fölénybe. Az első negyedben dobást nem hibázó és 11 pontig jutó Vicki Baugh vezetésével növelte a különbséget Sandro Orlando együttese: 22-12-nél már 10 pont választotta el a feleket. A pontgazdag és igencsak hullámzó első szakasz hajrájában megfelezte hátrányát a házigazda, de Szerelem-Kobolák Cintia duplája így is 28-21-es ceglédi vezetést eredményezett. A második szakaszra rendezték a soraikat védekezésben a csapatok. Négy és fél percen át mindössze Tenyér Zsófia két büntetőjét és Katona Szidónia tripláját jegyezhettük fel.

A második etapban 7-10 egység környékén látszott beállni a különbség. A 33-23 után visszazárkózott 33-26-ra a PINKK, majd 37-26-nál 11 ponttal vezetett a CEKK. Innen Bozica Mujovic szerzett labdáival és indításos találataival 38-33-ra újra felkapaszkodott a hazai alakulat, majd ismét meglépett 9 ponttal a ceglédi együttes. A félidő hajráját büntetők tették töredezetté. A vendégeknél több lehetőség maradt ki, így végül 43-36-ról vonultak a nagyszünetre a csapatok. A PINKK a 32 mezőnykísérletéből 12-t értékesített, míg a Cegléd 39-ből 17-et az első 20 percben. A PINKK-nél Jáhni Zsófia 9, Bozica Mujovic 8 pontnál járt. A CEKK-nél a 16 pontos Vicki Baugh volt a legeredményesebb. A harmadik negyed elején Szücs Luca, Jáhni Zsófia és Bozica Mujovic tripláival villámrajtot vett a PINKK. A harmadik perc elején 47-45-nél át is vette a vezetést a házigazda. Denia Davis-Stewart hármasával 50-45-nél már 14-2-es futásban voltak Kovács Dénes tanítványai.

A kezdeti hazai rohamokat követően a ceglédi gárda élére ismét Vicki Baugh állt. A tapasztalt center találatainak köszönhetően 1-3 pontos távolságban kapaszkodott meg a CEKK. A PINKK a harmadik negyedben sokáig őrizte minimális előnyét, de 56-53 után végül 7-0-val zárta le ezt a szakaszt a Cegléd és ezzel ismét lépéselőnybe került. A záró etap elején Bozica Mujovic ziccerére Szabó Fanni triplája érkezett válaszul, ami ekkor 10-3-as vendég-sorozat volt. Nagy erőket mozgósítottak a hazaiak, hiszen a PINKK számára még óriási tétje volt az összecsapásnak. Bozica Mujovic mellett Jáhni Zsófia és Denia Davis-Stewart is betalált, majd Szücs Luca újabb hármasával 67-63-ra fordított a házigazda. Ezúttal tehát a baranyaiaknál jegyezhettünk fel egy 11-3-as sorozatot. Sandro Orlando időkérése után óriási adok-kapok ment a pályán. Az utolsó két percbe érkezve 69-69-nél utolérte riválisát a Cegléd. A vezetést viszont nem tudta megszerezni. Jáhni Zsófia, majd az utolsó perc kezdetén Bozica Mujovic ziccere 72-69-re módosította az állást. Az utolsó perc ideges játéka mellett több eladott labdát jegyezhettünk fel mindkét oldalon. Végül a PINKK két pontot megőrzött előnyéből és ezzel idei ötödik sikerét ünnepelhette.