Magyarország - Törökország 47-50 (9-12, 16-14, 13-18, 9-6)

Klatovy, Sport Hall Capkova
Vojinovic, Prpa, Pedroso (Rakoczy)

Magyarország: Dul 3, Gelei 1, Kuncz 6, Katona 9/6, Németh 8. Csere: Laczkó, Renczes 6, Milkovics 12, Oláh, Márkusz 2, Turi.

Törökország: Tokmak 10/6, Vardar 7/3, Gul 14, Seren 4, Sertoglu 2. Csere: Altunpa, Taser 2, Akarpa 7/3. Bas, Yilmaz 3, Toğrut 1.

A csehországi Klatovyban zajló FIBA U18 Women’s European Challenger torna első játéknapján a magyar válogatott 50-47-es vereséget szenvedett Törökországtól.

Németh Lili duplájával a magyar válogatott került előnybe a mérkőzés elején, majd Dúl Terka 2+1-es megoldása után 5-4-re is vezettünk. A folytatásban a törökök vették át a kezdeményezést és pár ponttal előrébb jártak. A negyed utolsó négy percében a mieinktől betalált Milkovics Réka, illetve büntetőket értékesített Kuncz Petra. Végül 10 perc után 12-9-re vezetett Törökország.

A második negyed elején Kuncz Petra hozta közelebb a mieinket, de ezt követően 16-11-re elszakadt riválisunk. Nagyot küzdött válogatottunk. Németh Lili duplája és Katona Boglárka triplája után 16-16-nál egyenlítettünk. A következő időszak ismét kisebb török fölényt hozott, de 25-18 után a félidőt egy 7-1-es sorozattal zárta válogatottunk. Ebből Renczes Rebeka hat ponttal vette ki a részét. A félidőben 26-25 állt az eredményjelzőn.

A másodikhoz hasonlóan a harmadik negyedet is Kuncz Petra duplája vezette fel, ami 27-26-nál vezetést ért a mieinknek. Jól indult ez a szakasz, Milkovics Réka triplát értékesített, így már 30-28-ra mentünk. Ez összességében 12-3-as sorozatnak felelt meg. A folytatásban ismét a törökök akarata érvényesült. A negyed közepére 35-30-as előnyre tettek szert, majd 39-32-re is vezettek. Az ekkor kialakult különbség a játékrész végéig megmaradt.

Az utolsó 10 percnek 44-38-ról futottak neki a csapatok. Fizikális játék jellemezte ezt a periódust. A törökök sokáig 5-8 egység környékén tartották előnyület. Nagy szívvel játszottak a magyar lányok. 48-41 után Milkovics Réka 4 pontjával, Katona Boglárka büntetőivel és Németh Lili duplájával 48-47-re visszajöttek a mieink. Mindkét gárda előtt adódtak lehetőségük a hajrában, melyből végül a törökök jöttek ki győztesen.

A magyar válogatott szerdán 19 óra 30 perctől a házigazda Csehországgal mérkőzik.