Nagy csatában múlta felül a DVTK a BEAC-ot, így az 5. helyért mérkőzhet

BEAC-Újbuda KA/A - DVTK Akadémia 68-69 (19-18, 7-11, 26-15, 16-25)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság, 5-8. helyért
Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum
Polonkai B., Fodor S., Molnár T. (Dernei G.)

BEAC-Újbuda KA/A: Katona 31/12, Pfandler 6, Bencsik 10/3, Vári 5, Telek 12. Csere: Kis, Németh, Tóth, Jármay.

DVTK Akadémia: Kárpáti 6, Hajdu 9, Filep 6, Suhajda, Oláh 23/6. Csere Csoma 7, Peitl 2, János, Pomázi, Márkusz 14/3, Papp 2.

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság 5-8. helyért zajló párharcai alkalmával a DVTK Akadémia 69-68-ra legyőzte az BEAC Újbudát. Ezzel eldőlt, hogy a vasárnapi helyosztók alkalmával az 5. helyért Zsíros Akadémia Kőbánya – DVTK Akadémia, míg a 7. pozícióért Vasas Akadémia/B – BEAC-Újbuda KA összecsapások lesznek.

Az első negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Végül 10 perc játékot követően 19-18-ra vezetett a BEAC. A második negyed elején 5 pontos előnyre tett szert a fővárosi gárda, de 24-24-nél egyenlített a DVTK. A félidőig pedig fordított is, a nagyszünetben 29-26 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedből nem telt el két perc, amikor 36-26-nál 10 egységre nőtt a differencia. A folytatásban azonban nem csak ledolgozta hátrányát a BEAC, de 40-35 után egy 11-1-es szériával 46-41-re fordított. Az utolsó szakasz kezdetére 8 pontra növelte előnyét a budapesti együttes. Az 52-44-ről induló negyedik negyedben sokáig 6-10 egység között mozgott a különbség.

Végül 60-54 után egy 12-3-as szériával 66-63-ra fordított a DVTK. Kiélezett végjátékban egy triplával egyenlített a BEAC, majd 68-67-nél ismét előrébb járt. Az utolsó másodpercben így két alkalommal változott a vezető kiléte. Végül Márkusz Lilla szerezte a győztes találatot a DVTK-nak.

Fotó: Vasas Akadémia