Nagy csatában nyert a Cegléd Zalaegerszegen

ZTE NKK - VBW CEKK Cegléd 74-78 (15-20, 17-24, 21-21, 21-13)

Goda L., Jakab L., Horváth Cs. (Téczely T.)

ZTE NKK: Dzombeta 25/6, Szabó 21/3, Dömötör 2, Kulcsár 2, Tuchscherer 9. Csere: Saad 9, Horváth F. 6, Úr.

VBW CEKK Cegléd: Ruják 6/3, Gorjanácz 19, Szirony 12/6, McBryde 5/3, Kobolák 12/6. Csere: Révész 6, Sotiriou 18/3, Viszmeg.

Az alsóházi rájátszás 4. fordulójában a VBW CEKK Cegléd 78-74-es sikert aratott a ZTE NKK otthonában.

Mindkét csapat sorsa eldőlt az előző fordulóban. A Cegléd matematikailag is bebiztosította a 9. pozícióját, míg a ZTE már biztosan a 12. helyen zár az évad végén. Az első siker megszerzésének reményében nagy lendülettel kezdtek a zalaegerszegiek és Szabó Petra öt pontjával a mérkőzés legelején lépéselőnybe kerültek. A Cegléd 12-12 után Kobolák Cintia, Révész Luca és Gorjanácz Ágnes találataival igyekezett magához ragadni a kezdeményezést. 20-12-nél labdájuk volt Kostas Keramidas tanítványainak ahhoz, hogy kétszámjegyűre növeljék a differenciát. Ezzel nem tudtak élni a vendégek. Miljana Dzombeta triplája zárta az első negyedet, melynek köszönhetően 20-15-nél látótávolságban maradt a ZTE. A második szakasz elején pedig fordítottak is a hazaiak. Két percig nem talált be a Tinara Moore és Mariona Ortiz nélkül felálló CEKK és ez idő alatt 22-20-nál átvette a vezetést Ambrus Péter együttese.

A ceglédi kosárcsendet Kobolák Cintia triplája törte meg, amivel új lendületet adott a csapatának. A 10-2-es hazai futásra 11-0-val válaszolt a Cegléd. A különbség 33-22-nél először lépte át a 10 egységet. A ZTE azonban igyekezett megfogni a mérkőzést, így ennél nagyobb hátrányba nem került. A félidőben 44-32-es állást rögzíthettünk. A harmadik etap Dominique McBryde triplájával indult, amivel 15 egységre nőtt a Cegléd előnye. A legnagyobb differenciát pedig 55-38-nál regisztrálhattuk. A döntő futást azonban nem tudta bevinni a CEKK. A harmadik szakasz hajrájában 60-43 után 65-53-ra visszajöttek a hazaiak. A záró 10 perc elején Gabriella Saad révén 65-54-nél már ismét 10 egység alatt járt a differencia. A ceglédiek 9-11 pont között menedzselték az előnyüket. A játék képe azonban már sokkal kiegyenlítettebbé vált. A ZTE 70-60 után indított nagy hajrát. Másfél perc volt hátra, amikor a 20. pontját szerző Szabó Petra révén 74-72-re megközelítették riválisukat a hazaiak. Az utolsó percben Gorjanácz Ágnes és Katerina Sotiriou keze sem remegett meg, így végül megszerezte a győzelmet a Cegléd, de a küzdeni tudásáért a ZTE is minden elismerést megérdemel.

Fotó: Jóna István