Nagy csatában nyert Madridban, alapszakasz-győztes a Salamanca

:

:

Fotó: Perfumerias Avenida Salamanca

A spanyol élvonal alapszakaszának 29. fordulójában a Perfumerias Avenida Salamanca 69-63-as sikert aratott a Movistar Estudiantes otthonában. Ezzel Határ Bernadették bebiztosították első helyüket az alapszakaszban.

Fordulatos küzdelem alakult ki, ahol az első negyed végén 21-18-ra még a Movistar Estudiantes vezetett. A második negyedben 31-22-re is mentek a hazaiak. Innen viszont 15-2-es futással fordított a Salamanca. A félidőben 37-33 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben 48-48-ig nem alakult ki nagy különbség. Ezt követően azonban 8-0-val zárta ezt a szakaszt a Salamanca. Az utolsó 10 percben a 14 pontot is elérte az előnyük. A hajrában szépített a Movistar Estudiantes, de fordítani nem tudott. A Salamanca együttesében Leo Rodriguez 15, Alexis Prince 13 pontot ért el.

Határ Bernadett 6 percet töltött a pályán, 3 pont került a statisztikai lapjára.