Kanada - Szerbia 67-60 (15-16, 23-12, 16-13, 13-19)

FIBA Women's Basketball World Cup 2022
Sydney, Sydney Olympic Park Sports Centre

Kanada: Nurse 9, Carleton 7/3, Achonwa 10, Colley 8, Alexander 13. Csere: Konig, Hill, Amihere, Fields 12/3.

Szerbia: Raca 6, Jovanovic 5/3, Anderson 18/3, Skoric, Krajisnik 17. Csere: Cado 5/3, Stankovic 4, Nogic, Katanic, Zec, Djordjevic 2.

A 2022-es női kosárlabda világbajnokságon vereséggel kezdett az Európa-bajnoki címvédő Szerbia. Marina Maljkovic tanítványai 67-60 arányban maradtak alul Kanadával szemben.

Az első negyedben fej-fej mellett haladt a két csapat. A 16-15-ös szerb előnyről induló második etap nagy fordulatot hozott. 18-18 után Kanada ragadta magához a vezetést és végig előrébb jártak onnantól. A félidőben 38-28, a harmadik negyed végén 54-41 állt az eredményjelzőn. A végjátékban is őrizte 9-10 pontos előnyét a kanadai gárda.

A győztes csapatban 13 pontos Kayla Alexander lett a legeredményesebb. A szerb csapatban a Sopronba érkező Dragana Stankovic 4 ponttal és 6 lepattanóval zárt. A PEAC játékosa, Ivana Katanic közel két percet töltött a pályán.