USA

Nagy Dorottyáék alulmaradtak a Sunshine State Konferencia döntőjében

:

:

A Tampa Spartans 75-69-es vereséget szenvedett az Eckerd gárdájától a Sunshine State Konferencia döntőjében.

Egy kiemelkedő menetelés végére érkezett a Tampa, amikor a konferenciájuk fináléjában az Eckerd ellen léphettek pályára. Kiegyenlített találkozót követhettünk, ahol az első negyedben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. 10 perc után 19-19 állt az eredményjelzőn. A második negyedben sem alakult ki nagy különbség. A félidőben 32-31-es eredményt rögzíthettünk.

A harmadik etap elején öt pontra növelte előnyét az Eckerd, de innen 43-42-re újra fordított a Tampa. A rivális a játékrész hajrájában került ismét fölénybe. Az utolsó 10 percnek 55-51-ről futottak neki a felek. Az első percben még sikerült egyenlíteni, de a vezetést már nem tudta átvenni a Tampa. Az Eckerd kézben tartotta az irányítást és 75-69-es sikerrel szerezte meg a trófeát.

Nagy Dorottya 36 perc alatt 19 ponttal és 9 lepattanóval zárt.

A Tampa az NCAA Divízió II-es női kosárlabda bajnokságának országos főtábláján folytatja, ahol a déli régióban harmadik kiemelt lesz.

Fotó: tampaspartans.com