Nagy hátrányból fordított a Las Vegas, A’ja Wilson szerezte a győztes találatot

:

:

A WNBA vasárnapi játéknapján a Las Vegas Aces 78-76-ra verte a Minnesota Lynx gárdáját.

Nem mindennapi mérkőzés volt, ahol a New York Liberty 38 másodpercet leszámítva végig előrébb járt riválisánál. A félidőben 44-37-re mentek. A harmadik negyed elején pedig Amanda Zahui duplája után 48-37-nél már 10 egység felett járt a differencia. Ez volt Zahui 20. pontja és ekkor nem tudhattuk, hogy többet már nem talál be ezen az estén. Faultproblémák miatt le kellett cserélni és miután visszatért a záró szakaszban, mert nem tudta ott folytatni, mint előtte.

Az utolsó 10 percnek a Liberty 61-58-as vezetéséről vágtak neki a csapatok. Itt a New York-i előny 1-6 pont között mozgott szinte végig. Ahogy azonban fáradtak, egyre több eladott labdájuk lett és ez megbosszulta magát. Az Aces végül 76-76-nál érte utol riválisát. Ekkor Angel McCoughtry duplájával egyenlítettek. A győztes találatot pedig 6.9 másodperccel a vége előtt a 31 pontos A’ja Wilson szerezte.

A Sopronba érkező Megan Walker a New York Liberty színeiben közel 10 perc alatt 5 pontot szerzett.

New York Liberty – Las Vegas Aces 76-78 (24-20, 20-17, 17-21, 15-20)

Fotó: Las Vegas Aces