Nagy különbséggel nyert a DVTK Zalaegerszegen

ZTE NKK - Aluinvent DVTK 63-113 (16-33, 16-26, 20-30, 11-24)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok
Nagy V., Major Á., Németh P (Vághy T.)

ZTE NKK: Dzombeta 23/9, Szabó P. 18, Mányoky J. 11/3, Horváth F. 2, Kulcsár 5/3. Csere: Horváth F. 2, Szabó K., Úr 2, Németh K.

Aluinvent DVTK: Medgyessy 15/6, Kányási 8, Vitola 13, Mokango 12, Kiss 21/3. Csere: Pusztai 11/3, Aho 11/3, Tóth F. 10, Frindt 2, Vég-Dudás, Bacsó 6.

Az Aluinvent DVTK 113-63-as győzelmet aratott a ZTE NKK otthonában a hazai élvonal egyetlen szerdai mérkőzésén.

Mindkét csapat sorsolás szerinti riválisa karanténban van, de a klubok elkötelezettek voltak amellett, hogy a válogatott szünet előtt egy bajnokit vívjanak. Ennek köszönhetően tudtak megállapodni erről az összecsapásról, amit Zalaegerszegen zárt kapuk mögött bonyolítottak le.

A DVTK Medgyessy Dóra triplájával és Chanel Mokango ziccerével 5-0-s előnybe került az első percben. Ezt követően még egyenlítettek a hazaiak. Földi Attila együttese azonban domináns játékkal kezdett és 5-5 után gyors támadásokat vezetve egy 14-0-s futással leszakította riválisát. Az első negyed végén már 33-16-ra ment a DVTK, mely kiemelkedő dobóformát mutatva 10 perc alatt 16 mezőnykísérletből 12-t értékesített.

A második negyed elején 40-18-nál már a 20 pontot is átlépte a differencia. A folytatásban nagyjából ebben a dimenzióban állt be a mérkőzés. A félidő hajrájában 48-28 után egy 9-2-es sorozattal tudta még tovább növelni előnyét a DVTK. A nagyszünetre Aho Nina duplája után 59-32-es állásról érkeztek a felek. A miskolci együttesnél már kilenc pontszerzőt regisztrálhattunk. A ZTE-nél viszont Deanna Tuchscherer hiányában a 32 pontból Miljana Dzombeta és Szabó Petra jegyzett 28-at.

A harmadik szakaszban lemásolta a második negyed forgatókönyvét a DVTK. Ismét a végjátékban tudott újabb 10 egységet hozzátenni az előnyéhez. Kiss Angelika triplájával már 86-46 állt az eredményjelzőn. A 89-52-ről induló záró szakaszban nem volt kérdés a győztes kiléte. A DVTK Pusztai Petra duplája után lépte át a lélektani 100 pontot és ezt követően az utolsó öt percben is nagy kedvvel játszva érte el a magabiztos sikert.