Nagy küzdelemben jutott tovább a BEAC a Hepp Kupában

BEAC Újbuda - MAFC 72-62 (20-18, 15-15, 22-14, 15-15)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
Sentényi Barna, Molnár Tamás

BEAC Újbuda: Katona 21/6, Zsámár 17/6, Tóth 15/3, Juhász 7/3, Angyal 12/6. Csere: Milkovics, Bálint, Séllei.

MAFC: Karlócai 14/6, Miháczi, Aradi 5, Suppán 11/9, Dr. Varga 13. Csere: Horváth 3/3, Szeli 4, Drávecz 6, Sinka, Hercze 6.

A Hepp Kupa nyolcaddöntőjében a BEAC Újbuda 72-62-re múlta felül a MAFC csapatát és ezzel biztosította helyét a legjobb nyolc között.

Az első negyedben fej-fej mellett haladt a két gárda. A BEAC 6-0-s előnybe került, majd erre 10-0-val válaszolt a MAFC. 10 perc után 20-18-ra vezettek a hazaiak. A második szakaszban sem változott a játék képe. Őrizte pár pontos előnyét a házigazda, de érdemben nem tudta leszakítani a MAFC-ot. 29-21 után például 33-32-re fordítottak a vendégek. A félidőt Angyal Barbara triplája zárta, amivel 35-33-ra ment a BEAC.

A harmadik negyedben a MAFC 43-42-es előnye után lépett el a BEAC. Egészen pontosan 15-4-es futással zárta ezt a szakaszt a csapatuk. Az 57-47-ről induló záró szakaszban a 18 pontot is elérte a differencia, de a hajrában szépített a MAFC, így alakult ki a 72-62-es végeredmény.

A BEAC együttesében Katona Boglárka 21, Zsámár Lili 17 egységig jutott. A MAFC legeredményesebbje a 14 pontos Karlócai Juliana lett.

Több sebből vérzett ez a mérkőzés, amit mi nyújtottunk az első félidőben, azt nehéz bármivel magyarázni. Ilyenkor örülünk, hogy több negyedből áll a mérkőzés és van lehetőség kijavítani a hibákat. Összeszedtük magunkat, kimásztunk a gödörből, amiért le a kalappal, de sürgősen ki kell javítanunk néhány dolgot, hogy előrébb tudjunk lépni.

– nyilatkozta a klub Facebook oldalán Horváth Bianka, a BEAC Újbuda vezetőedzője.