3x3

Nagy küzdelemben maradt alul a magyar válogatott az U17-es 3×3-as Európa-bajnokság nyitó meccsén

Franciaország - Magyarország 14-6

FIBA 3x3 U17 Európa-bajnokság
Lisszabon, Portugália

Franciaország: Carla Leite 2, Eléna Zemoura 8, Stella Mavuanga 1, Rose Laure 3

Magyarország: Perényi Lídia Dalma 1, Dávid Mia Aletta 0, Nagy Réka Andrea 2, Zsámár Panna 3

A lisszaboni 3×3-as Európa-bajnokságon az U17-es magyar válogatott 14-6-os vereséget szenvedett Franciaországtól.

A mérkőzés Perényi Lídia sikeres büntetőjével indult, így a magyarok vették magukhoz a vezetést. Az agresszív védekezésünk ellenére, az ellenfél szinte azonnal felzárkózott, majd fordított (3-1). Ám a mieink se hagyták magukat, végig ott voltak a franciák sarkában, így a mérkőzés fej-fej mellett haladt (4-4). Nagy Réka kosarával, 5-4-nél sikerült újra magunkhoz ragadni a szót, ám egy eladott labda után Franciaország azonnal felzárkózott (5-5). Francia időkérés következett. Visszatérve, mindkét oldalon kihagyott dobások sokaságát láthattuk, melyet az ellenfél pontjai törtek meg (7-5).

Az ötödik percbe érkezve még mindig a franciák élvezhették az előnyt, és jól időzített hátsó befutásaikkal tovább is növelték azt (10-5). Magyar időkérés után, bár sikerült mieinknek egy ponttal közelebb férkőzniük, így se tudták megállítani az ellenfél hajráját (11-6). A magasságbeli különbség érezhető volt a felek között, az ellenfél centere dominált a palánk alatt. Az utolsó percbe lépve tovább nőtt a különbség a csapatok között, a mérkőzés végén 14-6 állt az eredményjelző táblán.