Nagy meccset nyert a Vasas a Győr ellen

:

:

A 12. forduló szombati játéknapjának záró mérkőzésén a Vasas Akadémia 75-74-re legyőzte az UNI-Győr MÉLY-ÚT gárdáját.

Az első negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Egyik oldalra sem alakult ki 3-4 pontnál nagyobb különbség. Végül 10 perc után 23-22-re vezetett a Győr. A második negyedben 29-28-ig kiegyenlített küzdelem zajlott. Ekkor azonban a Győr 16-0-s sorozatot bemutatva 44-29-re fordított. A félidő hajrájában ugyan faragott a hátrányán a Vasas, de a nagyszünetben 48-37-es állást rögzíthettünk. Zofia Hruscakova remeklését ki kell emelni, aki egymaga 20 pontnál és 7 lepattanónál járt 20 perc játékot követően.

Fotó: facebook.com/vasaswbasket/

A harmadik negyedben a Győr 61-47-ig kézben tartotta az irányítást. Ekkor azonban extra három percet hozott a Vasas és a negyed végére 63-59-re visszajött, amivel teljesen új mérkőzés vette kezdetét. A lélektani előny egyértelműen Földi Attila tanítványaihoz került. Fraser és Tóth révén a záró etap első két támadásából egyenlített is a Vasas. Erre ugyan Hruscakova válaszolt két találattal, de 67-63 után a Vasas nem csak újra utolérte riválisát, de 75-70-es előnyt épített fel. Az utolsó percben a Győr 75-74-re visszakapaszkodott, de fordítani nem tudott. A Vasas emlékezetes küzdelemben 15 pontos hátrányból felállva verte a Győrt.

Vasas Akadémia – UNI Győr – MÉLY-ÚT 75-74 (22-23, 15-25, 22-15, 16-11)

Vasas Akadémia: Brianna Fraser 24, Taylor Murray 13, Böröndy Vivien 11/3.

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 32/3, Raksányi Krisztina 10/3, Sandra Ygueravide 9/3.