Nagy pofonba szaladt bele a Gyõr

:

:

A Szpartak Moszkva magabiztos játékkal 100-62-re verte a Gyõrt a nõi kosárlabda Euroliga 10. fordulójának nyitó mérkõzésén. Az orosz együttes kiemelkedõ dobóformát mutatott és a két csapat között már a második negyedben nagy különbség alakult ki.

Szpartak Moszkva Vidnoje – HAT Agro Uni Gyõr 100-62 (22-13, 32-18, 22-20, 24-11)

Legjobb dobók:

Szpartak: Kuzina 14, Augustus 13, Yacoubou 11
Gyõr: Kublina 14, Rasheed 9, Raksányi 9

Jól indult a Gyõr eddigi legnehezebb idegenbeli fellépése. Rasheed két büntetõjét és Shegog villanását követõen 4-0-ra vezetett a magyar bajnok a Szpartak Moszkva otthonában. 6-2 után azonban beindult az orosz gépezet, Dupree, Hammon és Yacoubou is betalált. Egy 10-0-s futással pedig 12-6-ra módosult az állás. Fûzy Ákos még 10-6-nál kért idõt, de nem sikerült megtörni a hazaiak lendületét. Az elsõ szakasz végén Rasheed és Shegog büntetõivel, illetve Raksányi ügyes betörését követõen sikerült 10 pont alá, 22-13-ra faragni a hátrányt.

A második szakasz elején óriási kérdés volt, hogy milyen irányt vesz a találkozó. Sikerül-e közelebb kerülni, vagy megint meglépnek Pokey Chatman tanítványai. A kedvezõtlenebb forgatókönyv érvényesült, a Szpartak Moszkva 78 másodperc alatt 9 pontot szerzett és 31-15-re léptek el. Eldõlni látszott a csata, játékban komoly különbség mutatkozott a két csapat között. A gyõri kosárcsendet Kublina törte meg, de Yacoubou azonnal válaszolt. A francia centert nem sikerült tartani és a pontjaival már a 20 egységet is átlépte a differencia.

A Gyõrt a második negyedben Raksányi és Kublina egy-egy villanása tartotta életben. Mind a ketten eredményesek voltak távolról és középtávolról egyaránt. 4 perccel a nagyszünet elõtt 41-27-nél volt is egy fellángolása a magyar csapatnak, de ezt követõen 11-0-s futás érkezett a hazaiaktól. 52-17-nél Fûzy Ákosnak ismét idõt kellett kérnie. A szünetben végül 54-31 állt az eredményjelzõn. A félidõben a hazaiaknál Kuzina járt 10 pontnál, míg a gyõrieknél Kublina 11, Raksányi 9 egységig jutott az elsõ 20 percben. Elsõsorban a lepattanókat tekintve volt nagy különbség a két csapat között. Ebben a mutatóban 19-12-re vezettek a hazaiak. Emellett a Szpartak Moszkva 58.8%-al dobott mezõnybõl, míg a Gyõr 37.9%-al.

A harmadik negyed Augustus triplájával indult és 65-35-nél pillanatok alatt 30 pontra ugrott a differencia. Ekkor joggal tarthattunk tõle, hogy már a harmadik szakaszban nagyon csúnya lehet az eredmény. A magyar bajnokban azonban volt tartás. Hurst és Kublina vezérletével egy 14-4-es sorozatot csinált a Gyõr, amivel 69-49-re módosult az állás. Ekkor Pokey Chatman elégedetlenkedve idõt is kért. A rövid eligazítás után Beliakova vágott be egy triplát, ezzel megnyugtatva a társait, de leginkább az edzõjét. A harmadik negyed végén 76-51-es állást regisztrálhattunk.

A harmadik negyed egyes szakaszai kifejezetten jól alakultak, nem volt benne a mérkõzésben az, amit a negyedik negyedben láthattunk. A Gyõrnek nem maradt ereje, hogy figyeljen a különbségre. Szpartak Moszkva helyenként örömkosárlabdát bemutatva szolgálta ki a szurkolóit. Ezt az etapot 24-11-re nyerték. A 100. pontot 25 másodperccel a lefújás elõtt Nika Baric szerezte meg. Ezzel 100-62-re diadalmaskodott az orosz gárda. A hazaiaknál egy játékos kivételével mindenki betalált. A legeredményesebb a 14 egységig jutó Kuzina volt. A gyõrieknél Kublina szerzett 14 pontot. A hazaiak 40-29-re nyerték a lepattanókért folytatott csatát. Érdekesség, hogy mezõnybõl mindkét csapatnak 67 vállalása volt, csak amíg a Szpartak Moszkva játékosainak 39 dobásuk ért célt, addig a gyõrieknek 24.