Nagyot hajrázott a Gyõr a Fradi ellen

:

:

Péntektõl vasárnapig teljes fordulót rendeztek a Magyar bajnokságban. Minden pályán nyertek az esélyesebb csapatok, de ismét érdekes mérkõzéseken vagyunk túl. Összefoglaló.

A forduló rangadóját vasárnap este játszották, amikor a Gyõr a Ferencváros alakulatát látta vendégül. A gyõrieken a mérkõzés elsõ felében még érzõdött az isztambuli túra minden fáradsága. A félidõ végjátékában Englert pontjait követõen 30-24-nél 6 ponttal léptek meg a vendégek. 20 perc után pedig 32-26-os elõnyben volt az FTC.

A harmadik negyedre összeszedte magát a Gyõr és 34-34-nél már egyenlítettek is Füzy Ákos tanítványai. Ezt követõen sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A harmadik etap végén 51-50-re vezetett a házigazda. A negyedik szakasz nagy fordulatot hozott, 58-56 után egy 17-0-s futással eldöntötte a találkozó sorsát a Gyõr. A hazaiak 75–58-as sikerébõl Hollingsworth 20, Nagy-Bujdosó 15 ponttal vette ki a részét.

Nézzük idõrendben a többi találkozót. Pénteken a Pécs egy kisebb, második negyedbeli hullámvölgyet leszámítva magabiztosan 90-43-ra verte a Diósgyõrt. A pécsieknél a két amerikai légiós, Quigley és Murphy 19-19 pontig jutott, de ki kell emelni Horváth Lilla 17 pontját is. Péntek a kosáresõ napja volt, a ZTE 94-66 arányban bizonyult jobbnak a Bajánál.

Szombaton a címvédõ Sopron a papírformának megfelelõen átgázolt a BEAC gárdáján. Székely Norbert együttesében Krnjic 19, Licskai és Kurasova 14-14 pontig jutott. A játéknap másik mérkõzésén a Cegléd hatalmas izgalmak közepette 66-62-re verte a Szekszárdot.

Vasárnap pedig az FTC-Gyõr összecsapás mellett egy fõvárosi „rangadót” is rendeztek a BSE és a Vasas részvételével. Az elsõ félidõben a Vasas állva hagyta riválisát és bár a második 20 percben többször is felzárkózott 3 pontra a BSE, fordítani már nem tudtak. Az 58-50-es Vasas gyõzelmet hozó mérkõzésen Károlyi Andrea neve mellé 18 egység került.

Pécs – DKSK-MISI 90–43 (22–7, 20–20, 23–4, 25–12
ZTE NKK – Bajai NKK 94–66 (28–17, 24–12, 18–19, 24–18)
UNIQA-Euroleasing Sopron – ELTE-BEAC-Újbuda 92–49 (24–1, 22–16,
20–15, 26–17)
Ceglédi EKK – Atomerõmû KSC 66–62 (11–17, 14–21, 25–13, 16–11)
BSE-FCSM – Vasas BASKET 50–58 (12–24, 9–10, 14–13, 15–11)
UNI SEAT Gyõr – FTC 75–58 (13–11, 13–21, 25–18, 24–8)

1. UNIQA-Euroleasing Sopron  16  16/0	1291–816  1.000%
2. UNI SEAT Gyõr 	     16  15/1 	1329–927  0.969
3. Pécs 	             16  14/2 	1270–913  0.938
4. ZTE NKK 	             16  12/4 	1178–1002 0.875
5. FTC 	                     16  11/5   1087–1031 0.844
6. Bajai NKK 	             15   7/8 	988–1044  0.733
7. DKSK MISI 	             16  5/11 	1002–1153 0.656
8. Vasas 	             16  5/11 	885–968   0.656