Sepsi-SIC - UNI Győr - MÉLY-ÚT 70-65 (21-13, 14-18, 19-16, 16-18)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna
Stasiev, Petrenko, Vujicic (Nikolov)

Sepsi-SIC: Pasic 15/3, Wallace 10/6, Ghizila 6/3, Orban 2, Fraser 26. Csere: Catinean 3/3, Neagu 3/3, Podar 5/3.

UNI Győr MÉLY-ÚT: Ruff-Nagy 7/3, Oroszova 13/9, Török 4, Dombai 12/6, Mompremier 19. Csere: Colley 6, Varga 4, Markovic, Révész.

Az Európa Kupa 3. fordulójában az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 70-65-re alulmaradt a Sepsi-SIC otthonában.

Viszontagságos utazást követően érkezett meg a Győr a mérkőzés helyszínére. Dubei Debóra után Weninger Virágot is elveszítette sérülés miatt Iványi Dalma együttese, így nem voltak kedvezőek az előjelek a magyar csapat számára. A mérkőzés elején 6-1-es előnyre tett szert a Sepsi-SIC. Az első győri mezőnykosarat Dombai Réka szerezte, majd megvillant Beatrice Mompremier is. A hazaiak azonban minden győri találatra válaszoltak és 11-5-nél már időt is kértek a mieink. A folytatásban nyolc ponttal elszakadt a sepsiszentgyörgyi gárda, de a lélektani 10 pontot nem érte el a differencia. Köszönhetően annak, hogy az első szakasz hajrájában Dombai Réka és Nagy Dóra is távolról volt eredményes. 10 perc után végül 21-13 állt az eredményjelzőn. A második etap elején Varga Zsófia két duplájával 21-17-re felkapaszkodott a Győr. Teljesen nyílt lett az összecsapás. Bár egy hazai tripla még 24-17-re alakította az eredményt, de Dombai Réka és Sabina Oroszova hármasaival 27-24-re fordított a Győr.

A félidő utolsó öt percébe is erről a 27-24-es állásról érkeztek a felek. Több labdája is volt a Győrnek, hogy nagyobb előnyt kialakítson. A lehetőségek kimaradtak és így 30-29-re fordított a Sepsiszentgyörgy. Iványi Dalma időt kért, de a nagyszünetig hátralévő két percben már maradt a hazai előny. Végül 20 perc után 34-31-re ment a Sepsi, akiknél Brianna Fraser 12, Jovana Pasic 10 pontnál járt. A Győr legeredményesebbje a 8 pontos Dombai Réka volt. A harmadik negyedet Shaqwedia Wallace triplája indította, de Sabina Oroszova és Beatrice Mompremier révén tartotta a lépést a Győr. Hullámzó összecsapást láthattunk. 40-37 után után ismét elszakadt a román bajnoki címvédő: 47-37-nél először alakult ki 10 pontos differencia a felek között. Iványi Dalma időt kért, majd a Győr 47-44-re visszajött. Beatrice Mompremier, Török Ági és Shay Colley voltak ezen futás pontszerzői.

A harmadik negyed hajrájában úgy nézett ki, hogy ezen 2-3 pontos hátrány környékén megkapaszkodhat a Győr. 49-47 után azonban 5-0-val zárták a játékrészt a hazaiak és 54-47-re újra elszakadtak. Hiányos felállásban, minden nehézsége ellenére hatalmasat a küzdött és jól tartotta magát a győri együttes. 30 perc után egyedül a 14 eladott labda miatt lehetett hiányérzete a szakmai stábnak. A záró szakaszra sem változott a játék képe. A negyed elején 59-47-re módosította az állást a Sepsi. Ez összességében 10-0-s futás volt. Iványi Dalma időkérését követően igyekezett új lendületet venni a Győr. Ez sikerült is. Sabina Oroszova triplája, majd Beatrice Mompremier, Dombai Réka és Ruff-Nagy Dóra találatai 61-58-ra felhozták a magyar csapatot. Az utolsó három percbe érve Oroszova újabb hármast jegyzett és ezzel 65-63-nál teljesen nyílt volt a csata. Egyenlíteni viszont már nem sikerült. A Sepsi megbüntette az eladott labdákat, így megtartotta kisebb előnyét és végül 70-65-ös sikert aratott.