Nagyot küzdött Belgium, de USA hazai pályán rutinból hozta a kötelezőt

Belgium - USA 75-84 (15-15, 11-23, 18-25, 31-21)

Vulic, Alcaraz Moreno, Dahra

Belgium: Delaere 4, Meesseman 15, Linskens 9/3, Mbaka 9/3, Allemand 6. Csere: Ramette, Resimont 5, Abdelkader 17/9, Geldof 2, Massey 8, Joris.

USA: Loyd 6/6, Atkins 7/6, C. Gray 10, Hamby 9/3, Thomas 6. Csere: Plum 16/6, Dolson 3/3, A. Gray 7, Howard, McBride 6, Mitchell, Jones 14.

A világbajnoki selejtezők washingtoni csoportjában péntekről szombatra virradóra az Egyesült Államok válogatottja 84-75-re verte Belgiumot.

Belgium Puerto Ricót legyőzte az első napon, USA most debütált a tornán. Az erősen felforgatott összeállításban játszó amerikai válogatott már az első negyedben igyekezett magához ragadni a kezdeményezést. Ugyanakkor az első etap végére felzárkózott Belgium, így 10 perc után 15-15 állt az eredményjelzőn. A második szakasz első felében ismét váltott USA és 8-10 pont között mozgott a hazai előny. A félidő hajrájában pedig a lélektani 10 pont fölé növelte a differenciát a házigazda. A félidőben 38-26-ra mentek.

A harmadik negyed hozta a legnagyobb különbséget. Megduplázta az előnyét az amerikai válogatott. A különbség a 20 pontot ostromolta. A 63-44-ről induló záró szakaszban pedig át is lépte azt. Belgium tartását dicséri, hogy nem adták fel. Amint lankadt a figyelem hazai oldalon, faragtak a hátrányukon. Az oroszok elleni dominikai fellépés előtt erre a ritmusváltásra szükségük is volt.  Emma Meesseman (15 pont, 10 lepattanó) mellett a visszatérő Hind Ben Abdelkader (17 pont) játékának örülhettek. USA felforgatott összeállításban is hozta a kötelezőt Kelsey Plum 16 és Brionna Jones 14 pontjával. Ők Európából jó formában érkeztek. Ennél azonban téthelyzetben többet kell mutatniuk csapatszinten és ezt a világbajnokságon meg is fogják tenni.

A Sopronba érkező Stefanie Dolson közel 6 percet töltött a pályán és 3 pontot (egy triplát), illetve 1 lepattanót szerzett.