USA

Napheesa Collier 23 pontjával hosszabbításban verte a Minnesota a Las Vegas-t

:

:

Péntekről szombatra virradóra egy mérkőzést rendeztek a WNBA-ben. Ezen a Minnesota Lynx hosszabbítást követően 90-89-re verte a Las Vegas Aces-t.

Fordulatos találkozó alakult ki, ahol a félidőben 4 ponttal a Las Vegas Aces vezetett, a harmadik negyed végén hat ponttal a Minnesota Lynx járt előrébb. A hazaiak ezt az előnyüket nem tudták megőrizni. A rendes játékidő utolsó három percében 82-73 után 9-0-val egyenlített az Aces. Két másodperc volt hátra, amikor A’ja Wilson két büntetővel 82-82-re módosította az állást és kiharcolta a hosszabbítás jogát.

Fotó: WNBA

A ráadásban egyik fél sem tudott fölénybe kerülni. A Lynx 86-84-es vezetése után Liz Cambage triplájával 87-86-ra ment az Aces. Ezt követően Sylvia Fowles négy pontjával 90-87-re ellépett a Lynx. Cambage azonban még az utolsó percbe érve is nyílttá tette a csatát. Végül azonban az Aces nem tudott fordítani.

A Sopron Basket együtteséhez érkező Napheesa Collier tripla-dupla közelében járt: 23 pontot, 10 lepattanót és 8 gólpasszt jegyzett.

A Lynx csapatában Collier mellett 30 ponttal és 14 lepattanóval Sylvia Fowles is dupla-duplát ért el. Layshia Clarendon pedig 20 pontot és 7 lepattanót jegyzett. Az Aces-nél A’ja Wilson 28 pontot és 14 lepattanót, míg Liz Cambage 18 pontot és 20 lepattanót ért el.

Minnesota Lynx – Las Vegas Aces 90-89 (26-26, 18-22, 25-15, 13-19, 8-7)