Napheesa Collier beállította karriercsúcsát

:

:

Fotó: WNBA

Vasárnapról hétfőre virradóra rendezték a WNBA 2021-es szezonja alkalmával az utolsó játéknapot az egyhónapos olimpiai szünet előtt.

A Seattle Storm 82-75-re verte a Phoenix Mercury-t. Epiphanny Prince 15, Katie Lou Samuelson 14 pontot ért el a győztes csapatban. A Mercury-nál Kia Nurse 28 egységig jutott. A Las Vegas Aces 95-79-re múlta felül a Dallas Wings-t. A’ja Wilson és Dearica Hamby 22-22 ponttal zárt. Moriah Jefferson és Allisha Gray 14-14 egységig jutott a dallasi oldalon.

A Connecticut Sun 71-54-re győzte le a New York Liberty-t. Jonquel Jones 17 pont, 17 lepattanós dupla-duplát ért el. Briann January 10 ponttal, 4 lepattanóval és 3 gólpasszal zárt. Beatrice Mompremier 4 pontot és 4 lepattanót jegyzett.

A Minnesota Lynx 86-61 arányban bizonyult jobbnak a Los Angeles Sparks-nál. Napheesa Collier a karriercsúcsát beállítva 27 ponttal és 7 lepattanóval zárt. A Lynx sorozatban hét győzelmet aratott és bejött a legjobb négy közé. Sorozatban harmadik győzelmét ünnepelhette az Indiana Fever, miután a 21 pont, 14 lepattanót elérő Teaira McCowan vezetésével 79-68-ra verte az Atlanta Dream alakulatát.

Dallas Wings – Las Vegas Aces-79-95 (20-15, 22-33, 17-28, 20-19)
New York Liberty – Connecticut Sun 54-71 (12-22, 16-15, 9-18, 17-16)
Atlanta Dream – Indiana Fever 68-79 (21-17, 19-25, 20-25, 8-12)
Seattle Storm – Phoenix Mercury 82-75 (21-23, 23-16, 22-17, 16-19)
Los Angeles Sparks – Minnesota Lynx 61-86 (13-29, 18-14, 18-21, 12-22)