USA

Napheesa Collier ponterős játéka és a Lynx nagy felzárkózása

:

:

Keddről szerdára virradóra két mérkőzést rendeztek a WNBA-ben. Mindkét összecsapás 85-81 arányban dőlt el.

A Minnesota Lynx 85-81-re kapott ki a Washington Mystics-től. A harmadik negyedben 18 egységgel is vezetett a washingtoni gárda, de a hajrában felzárkózott a Lynx. A győzelmet nem tudták megszerezni, így három egymást követő siker után ismét alulmaradtak. A Sopronba érkező Napheesa Collier 38 perc alatt 22 ponttal és 9 lepattanóval zárt. A Mytics-nél a szekszárdi Erica McCall 5 percet töltött a pályán és egy lepattanója, illetve egy mezőnykísérlete volt.

A Dallas Wings 85-81-re múlt felül a Phoenix Mercury-t. A végig szoros találkozón a negyedik negyednek 61-61-ről vágtak neki a csapatok. Itt a Wings rögtön a játékrész elején egy triplával lépéselőnybe került és egy pontnál közelebb a Mercury nem tudott felzárkózni. Amikor az utolsó két percbe érve 81-70-re ellépett a dallasi alakulat, eldőlt a találkozó. A legeredményesebb a 22 pontos Arike Ogunbowale lett, míg a Mercury-nál Brittney Griner zárt 27 pont, 16 lepattanós dupla-duplával.

Washington Mystics – Minnesota Lynx 85-81 (17-18, 26-20, 27-18, 15-25)
Phoenix Mercury N – Dallas Wings 81-85 (13-19, 22-23, 26-19, 20-24)