:
:
Szombaton lezárult a bajnoki alapszakasz. Mielõtt szerdán megkezdõdnének a negyeddöntõk, illetve szombaton az alsóházi rájátszás, egy kicsit tekintsünk vissza az alapszakaszra. A tabella áttekintése után elsõsorban az egyéni statisztikákra összpontosítunk.
Az alapszakasz hivatalos végeredménye
Az alapszakasz tabellája, mint minden évben, összességében idén is reális képet fest az erõviszonyokról. Az élen az UNIQA Sopron végezett 16 gyõzelemmel és 2 vereséggel. Sterbenz László együttese november 1. óta bajnoki meccset nem veszített és gyakorlatilag a téli miskolci siker óta az elsõ helye nem volt kérdés. Az Aluinvent DVTK esetében az alapszakasz utolsó fordulójáig számolgatni kellett a második helyet illetõen. Ez elsõsorban annak tudható be, hogy voltak olyan mérkõzések, ezek elsõsorban a két baranyai fellépés, amelyet megelõzõen inkább a nemzetközi szereplésre helyezte a hangsúlyt Maikel Lopez együttese. Ez teljes mértékben része egy ilyen nemzetközi menetelésnek. Azzal, hogy meglett a második hely, Miskolcon elégedettek lehetnek.
A harmadik helyre a DVTK-hoz hasonlóan szintén 5 vereséggel a CMB Cargo UNI Gyõr futott be. Nagyon sokszor leírtuk már, de az elmúlt két szezon nagy elõrelépése Völgyi Péter irányítása alatt a korábbi idõszakokhoz képest, hogy a Gyõr lényegesen stabilabb lett a hasonló képességû vagy alacsonyabban rangsorolt csapatok ellen. Ritkán érik meglepetések és ezt jutalmazza a tabella a harmadik pozícióval. A két pécsi csapat a Gyõrrel ellentétben verte a Sopront és a DVTK-t is egyszer-egyszer, de az alacsonyabban rangsorolt csapatok ellen lényegesen hullámzóbb volt. Itt végül az egymás elleni eredmény döntött a PINKK javára.
A hatodik helyen a Cegléd zárt. Már az õszi bravúrok alkalmával hangsúlyoztuk, hogy a közvetlen riválisokkal szemben nagyon sokat érhetnek azok az eredmények. A hatodik hely azért értékes, mivel reálisan a negyeddöntõben a Sopron és a DVTK nem fogható, viszont az üldözõboly ellen lehet meglepetést okozni ebbõl a pozícióból. A CEKK, Szekszárd, ZTE hármasnak ez lehetett a célja. Szekszárdon a PINKK elleni két bravúrt a tabellán nem tudták kamatoztatni, míg a ZTE esetében a két fõvárosi csapat megelõzése lehetett a reális elvárás. Az ELTE BEAC Újbuda a Vasas kétszeri legyõzésével biztosította be a kilencedik helyét.
A tabellát tekintve az is látható, hogy hazai pályán az UNIQA Sopron és a PINKK Pécsi 424 volt a legstabilabb, mindkét gárda 8 gyõzelem mellett mindössze 1 vereséget könyvelhetett el saját közönsége elõtt. Idegenben szintén a Sopron teljesített a legjobban, 8 gyõzelemmel és 1 vereséggel. Mögötte a DVTK és a Gyõr produkált 6/3-as idegenbeli mutatót. Az alapszakaszban a Sopron szerezte a legtöbb pontot, 1540-et, míg a BEAC a legkevesebbet, 946-ot.
Egyéni statisztikák
Az alapszakasz legpontoerõsebb játékosa a PINKK Pécsi 424 svéd légiósa Binta Drammeh lett, 16 mérkõzésen 333 pontot szerzett. Ez 20,81-es átlagot jelent. A svéd válogatott játékos 32,06-os értékkel a VAL-mutatóban is az élen végzett. A legtöbb lepattanót Alyssia Brewer szedte, kereken 10-es átlaggal. Mivel az Aluinvent DVTK légiósa emellett 16,28 pontot jegyzett, így dupla-duplát átlagolt az alapszakaszban.
A gólpasszok tekintetében Medgyessy Dóra lett az alapszakasz legjobbja. A Ceglédi EKK irányítója 5.67-es átlaggal zárt, az egész mezõny egyik legkiegyensúlyozottabb irányítóteljesítményét nyújtva. Meccsenkénti átlagot tekintve a legtöbb blokk Dragana Stankovic (PEAC-Pécs) nevéhez fûzõdik, szám szerint 1,31. A játszott percek tekintetében pedig a CEKK magja, a Skoric, Medgyessy, Szabó trió áll 33,3 perc feletti átlaggal.