Négy hely már elkelt a Hepp Kupa negyeddöntõjében

:

:

Javában zajlanak a nyolcaddöntõk a nõi kosárlabda Hepp Kupában. A nyolcból négy párharc lezárult, így érdemes áttekinteni, hogy hol tart a sorozat.

Még hétfõn a DEAC-DSI 79-46-os gyõzelmet aratott Nyíregyházán. A debreceniek végig vezettek az összecsapáson, a félidõre 15 pontos differencia alakult ki. A gyõztes gárdában a 17 ponttal és 8 lepattanóval záró Radványi Ágnes lett a legeredményesebb, míg Földvári Andrea 14 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Kedden a Baja 80-66-os gyõzelmet aratott Szegeden. Az utolsó 12 percbe még 57-53-rõl fordultak a csapatok. Innentõl azonban a 27 pontos Kucsora Réka és a 18 ponttal, 10 lepattanóval dupla-duplát elérõ Szöllösi Boglárka vezetésével gyorsan nõtt a bajai elõny.

Szerdán az Ajka 96-65-re múlta felül a gyõri Széchenyi Kosárlabda Akadémiát. Az ajkai együttes a 16-16 egységig jutó Papp Regina és Kulcsár Bianka ponterõs játékával a 30-18-as harmadik negyedben döntött el a meccset.

Csütörtökön pedig a Tatabánya 94-47-re az ELTE Fortis-t. A félidõben már 43-16-os állást rögzíthettünk. A tatabányai csapatban Zólyomi Karina 17, Horváth Szilvia 16 ponttal zárt.

Eredmények – Hepp Kupa – nyolcaddöntõk
Nyíregyházi Kosársuli – DEAC DSI 46-79 (17-23, 9-18, 8-14, 12-24)
Szegedi Kosárlabda Egylet – Bajai Nõ Kosárlabda Klub 66-80 (16-23, 26-17, 11-17, 13-23)
AJKA – Cserpes Trudi – Széchenyi Kosárlabda Akadémia Gyõr 96-65 (19-13, 25-19, 30-19, 22-15)
Tatabányai Kosárlabda Club – ELTE Fortis 94-47 (17-8, 26-8, 27-16, 24-15)