Négy között a Sopron, a Gyõr és a ZTE a Magyar Kupában

:

:

Kedden és csütörtökön összesen három negyeddöntõt bonyolítottak le a nõi kosárlabda Magyar Kupában. Meglepetés egyik helyszínen sem született, az élcsapatok érvényesítették a fölényüket.

SMAFC-ZTE NKK 57-106 (18-22, 20-26, 10-27, 9-31)

Kedden a mérkõzéssorozat a ZTE soproni vendégjátékával kezdõdött. A hazai gárda egy félidõn át tartotta a lépést. A szoros elsõ negyedet követõen a szünetre is mindössze 10 pontos különbség alakult ki a két együttes között. A mérkõzés és egyben a továbbjutás sorsa a harmadik negyedben dõlt el, ekkor a differencia a 30 pontot is megközelítette.

A ZTE együttesében Vida 33, Zsovár 15, Szalay és Bukovszki 14-14 pontig jutott. A másik oldalon a 16 pontos Velkey volt a legeredményesebb.

DKSK – UNIQA Euroleasing Sopron 63-78 (14-21, 17-17, 14-18, 18-22)

A címvédõ Sopron a DKSK vendége volt. A két csapat január 21-én a bajnokságban is összemérte az erejét, akkor a 19 pontos Krnjic és a 18 pontos Kurasova vezérletével 87-69-re nyert a Sopron. Azon az összecsapáson a DKSK két és fél negyeden át szépen tartotta magát. A találkozó ezúttal is hasonló forgatókönyv szerint alakult, a 38-31-es félidõ után a harmadik etapban 5 pontra felzárkózott az esélytelenebbnek tartott hazai alakulat.

A Sopron ezt követõen váltott ritmust és 42-37 után 46-37-nél már ismét kétszámjegyû differenciát jegyezhettünk fel. A hazaiak a negyedik negyed elején még 10 pont alá jöttek, de fordításra nem volt esélyük. A soproni csapatban Horti 14, Krnjic és Fegyverneky 13-13 pontig jutott. A diósgyõri alakulatban Hadzovic szerzett 20 pontot.

Szekszárd – UNI SEAT Gyõr 55-76 (8-21, 15-26, 14-12, 18-17)

A Gyõr Szekszárdon lépett pályára. A találkozón az elsõ perceket leszámítva a Gyõr akarata érvényesült. Füzy Ákos csapata az elsõ negyed végén 13 pontos elõnyben volt, majd a szünetre már 47-23-ra lépett el. Az indokolatlanul keménnyé váló második félidõben már a gyõri kispad is lehetõséget kapott, de a 20 pontos differencia állandósult a két alakulat között.

A gyõrieknél Simon 14, Nagy Bujdosó és Hollingsworth 12-12 pontig jutott. A hazaiaknál Cvetanovic volt a legeredményesebb 14 ponttal.

A negyedik negyeddöntõt, az FTC-Pécs összecsapást szombaton rendezik.