Négy mérkőzést rendeztek a spanyol élvonalban

:

:

Szombaton négy mérkőzést rendeztek a spanyol élvonal második fordulójából.

A Girona 81-63-as győzelmet aratott az IDK Euskotren otthonában. A félidőre 10 pontos előnyt építettek fel, melyet a folytatásban stabilan őriztek. Sonja Vasic és Julia Reisingerova 18-18 pontot ért el. Frida Eldebrink 12 egységig jutott.

A Valencia 74-60-ra verte a Gran Canariát. A harmadik negyed végére tudott nagyobb különbséget kialakítani a Valencia. Laura Gil 16, Laura Juškaitė 15 pontot jegyzett, míg Queralt Casas 5 ponttal, 8 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt.

Az Araski a 15 pontos Anna Cruz vezetésével 68-58-ra múlta felül a Cadi La Seu-t. A Quesos El Pastor pedig az Alter Enersun CB Al-Qázeres alakulatánál bizonyult jobbnak 63-54 arányban.

Vasárnap rendezik a Lointek Gernika – Embutidos Pajariel Bembibre és a Movistar Estudiantes – Durán Maquinaria Ensino mérkőzéseket. A Salamanca egy kisebb halasztás után hétfőn fogadja a Campus Promete gárdáját.

A Casademont Zaragoza – Clarinos Tenerife összecsapást később játsszák le.

IDK Euskotren – Spar Girona 63-81
Quesos El Pastor – Alter Enersun CB Al-Qázeres 63- 54
SPAR Gran Canaria – Valencia Basket 60-74
Kutxabank Araski – Cadí La Seu 68-58