MTK-TFSE - Vasas Akadémia II. 66-54 (13-11, 15-16, 14-17, 24-10)

Kruk Melinda, Nagy-Pál Petra

MTK-TFSE: Herman 4/3, Dúl 10, Turi 11, Király 9/9, Burján 17/3. Csere: Kenyeres, Vígh 7/3, Úr, Dömötör 5/3, Munkácsi, Kozma, Mérész 3.

Vasas Akadémia II.: Salamon 16, Van Rijs L. 5, Van Rijs D., Szerencsés 12, Madár 8. Csere: Igaz 4, Gelei 2, Vágó 3/3, Szilvássy 1, Kemény, Tóbel 3/3.

Fotó: Hegedüs Gábor

A Hepp Kupa nyolcaddöntőjében az MTK-TFSE nagy hajrával 66-54-re legyőzte a Vasas Akadémia II. csapatát és ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Az első percekben 7-3-re elszakadt a Vasas, majd innen 10-7-re fordított az MTK-TFSE. Ez a fordulatos küzdelem jellemezte az első három negyedet az összecsapáson. Az MTK-TFSE 13-11-es vezetéséről induló második negyed elején 9-1-es futással 22-12-re ellépett a házigazda. Az MTK-TFSE 28-18-ig őrizte előnyét. Innen azonban 9-0-val zárta az első szakaszt a Vasast és ezzel 28-27-re felzárkózott.

A harmadik negyed elején 31-30-nál átvette a vezetést a Vasas. Ezzel a lendülettel egészen 37-30-ra elléptek a vendégek. Ez összességében egy 19-2-es futást jelentett. A Vasas legnagyobb előnye 8 pont volt, melyet 44-36-nál jegyezhettünk fel. Innen viszont a harmadik etap végére 44-42-re felzárkózott az MTK-TFSE. A hazaiak ezzel új lendületet vettek. A záró etap első találatát a Vasas jegyezte és az első két percben még tartotta 2-4 pontos előnyét. Végül 51-47 után hagyta állva riválisát az MTK-TFSE. 19-0-val 66-51-es előnyt építettek fel Hegedűs Péter tanítványai, amivel eldöntötték a győztes kilétét.

Az MTK-TFSE legeredményesebbje a 17 pontos Burján Laura volt. A Vasasnál Salamon Zsófia zárt 16 ponttal.