Negyeddöntős Montrealban a magyar válogatott

FIBA 3x3 Women's Series
Montréal, Kanada

Hollandia: Rowie Jongeling 6, Karin Kuijt 4, Loyce Bettonvil 4, Myrthe den Heeten 3.

Magyarország: Papp Dia 9, Hegedűs Janka 4, Varga Eszter 4, Farkas Petra 2.

Bejutott a montreali FIBA 3×3 Women’s Series verseny negyeddöntőjébe a magyar válogatott. A sorsdöntő csoportmérkőzésen a mieink 19-17-re győzték le Hollandiát.

Mindkét csapat a papírformának megfelelően vereséget szenvedett Kanadától, így a képlet nagyon egyszerű volt. A győztes került a csoport második helyéről a negyeddöntőbe.

Egy holland duplával indult az összecsapás. Erre Hegedűs Janka válaszolt,  a folytatásban betalált Papp Dia és ismét megvillant Hegedűs Janka. A mieink 3-3-nál utolérték riválisukat. Papp Dia remek betörései után 4-3-nál és 5-4-nél vezettünk is a találkozón. Amikor pedig Varga Eszter megszerezte első találatát a tornán, 6-4-es előnyre tettünk szert. Erről az állásról érkezett el az első megszakítás.

A szusszanásnyi pihenő után a hollandok jegyezték az első pontot. Rendkívül fordulatos küzdelem alakult ki. Papp Dia remek bejátszása után Hegedűs Janka 7-5-re alakította az eredményt, de innen 8-7-re fordítottak a hollandok. Varga Eszter révén viszont gyorsan egyenlítettünk. A mérkőzés felénél 8-8 állt az eredményjelzőn. Papp Dia betörése után 9-8-nál ismét a magyar lányok jártak előrébb. A második megszakítás is innen jött el.

A találkozó Varga Eszter sikeres büntetőjével folytatódott. Holland találat után Farkas Petra is megvillant, így 11-9-nél újra két ponttal mentünk. Az utolsó három percbe érve Papp Dia három pontra növelte az előnyt. A hollandok 12-9 után 12-11-re, majd 13-12-re zárkóztak fel. Mindkét alkalommal Papp Dia válaszolt ezekre. Nem sokkal később a hárompontos különbséget Varga Eszter állította vissza.

Az utolsó perchez közelítve Papp Dia és Hegedűs Janka remekelt. 17-13-nál négy ponttal léptünk el. Erre egy dudaszós duplával válaszoltak a hollandok. Ezt követően viszont jött Farkas Petra és Papp Dia, így 19-15-re módosult az eredmény. Az utolsó másodpercekben szépített Hollandia, de a győzelmet már nem vehették el a mieinktől. Negyeddöntős a montreali FIBA 3×3 Women’s Series versenyen a magyar válogatott!