Negyedik győzelmét is megszerezte, tornagyőztes az U20-as válogatott

Magyarország - Csehország 82-68 (15-16, 24-16, 24-15, 19-21)

Sopron, Novomatic Aréna

Magyarország: Angyal 8/6, Varga A. 20/6, Wentzel 12, Mányoky 4/3, Kiss 7. Csere: Horváth 16/6, Boros, Tóth 5, Varga S. 10/6.

Csehország: Zeithammerova 10/3, Malikova 5/3, Fiserova 6, Vydrova 4, Kadlecova 12/6. Csere: Finkova 3/3, Paurová 6, Hynkova 6, Kralova 5/3, Pokorna 5/3, Brejchova 6.

Fotó: Tóth Zsombor / FIBA.Basketball

A soproni FIBA U20 Women’s European Challenger torna negyedik napján a magyar válogatott 82-68-ra legyőzte Csehországot. Gáspár Dávid együttese a negyedik győzelmét is megszerezte és ezzel bebiztosította első helyét a soproni tornán.

Kiss Angelika duplája és Varga Alíz triplája vezette fel a találkozót, így 38 másodperc után már 5-0-ra vezetett a magyar csapat. 11-4-es előnyünk után az első játékrész középső szakaszában a csehek faragtak a hátrányukon, de összességében 15-9-ig magabiztosan őrizte előnyét válogatottunk. Innen azonban a riválisunk 7-0-val zárta az első etapot és ezzel 16-15-re fordítottak.

A második negyed elején Wentzel Nóra duplájával, akinek ez már a 8. pontja volt, 17-16-nál visszavettük a vezetést. Varga Alíz révén már 19-16-ra és 21-18-ra is ment a magyar csapat. Ellenfelünk azonban rendre felzárkózott. Végül 26-26-ig haladt egymás mellett a két együttes. A félidő hajrája a mieinknek sikerült jobban, miután 9-2-es futással 35-28-ra szakadtunk el. Az ekkor kialakult hétpontos differencia a félidőig megmaradt a felek között.

A magyar csapatnál Varga Alíz 12, Wentzel Nóra 10 egységnél járt 20 perc játékot követően. A harmadik negyed elején közel három percig nem talált be válogatottunk. Ez idő alatt még 39-35-re felzárkózott Csehország. Ennél a négy pontnál közelebb azonban nem került riválisunk. A magyar kosárcsendet Tóth Franka és Horváth Fruzsina találatai törték meg. Ezt követően két triplával, melyek Angyal Barbara és Horváth Fruzsina nevéhez fűződtek, erősítettük meg a fölényt és már 52-41-re mentünk.

A harmadik szakasz hajrájában a kétszámjegyű differencia megmaradt a két gárda között. Sőt, 56-46 után 6-0-val zártuk a negyedet. A 63-47-ről induló záró szakasz elején 69-47-nél a 22 pontot is elérte a differencia. Folytatásban magabiztosan tartotta előnyét válogatottunk, felszabadultan játszottak a magyar lányok. A második 20 percben a 23 mezőnykísérletből 15 sikeres lett, közte öt tripla. Az utolsó két percben 80-61 után szépítettek a csehek, így alakult ki a 82-68-as végeredmény.

Zúgott a vastaps a mérkőzés végén. A magyar válogatott ugyanis megőrizte veretlenségét és a szombati záró nap eredményeitől függetlenül már biztosan megnyerte a soproni tornát.