DVTK - Zabiny Brno 57-61 (15-16, 14-17, 20-18, 8-10)

Európa Kupa, rájátszás - 1. forduló, 1. mérkőzés
Miskolc, DVTK Aréna
Stoica, Tetik, Ivashkov (Kuzmiak)

DVTK: Vorpahl 4, Green 5, Aho 5/3, Hayes 9, Jovanovic 17/3. Csere: Kányási 9/3, Kiss 8, Bernáth.

Zabiny Brno: Holmes 15/3, Stoupalova 4, Zaplatova 30/18, Hamzova 6, Jurcenkova 2. Csere: Galickova, Berankova, Grigalauskytė 4.

Az Európa Kupa rájátszás 1. fordulójában a DVTK hazai pályán 61-57-es vereséget szenvedett a Zabiny Brnótól. A párharc jövő szerdán Csehországban folytatódik.

Keyona Hayes találatával még a DVTK szerzett vezetést. Ezt követően azonban a Brno vette át az irányítást. Nem telt el öt perc, amikor 12-4-nél Völgyi Péternek kellett időt kérnie. Végül 14-4 után Kiss Angelika és Milica Jovanovic büntetői törték meg a mieink kosárcsendjét. Ekkor a két játékostól hat kísérletből öt utat talált a gyűrűbe. Ezzel 14-9-re feljött a magyar csapat. Amikor pedig Kányási Veronika triplája célt ért, 16-12-nél teljesen nyílt lett az összecsapás. Ráadásul Kiss Angelika és Milica Jovanovic révén egészen 16-15-re visszajött a DVTK. A második negyed elején Cheridene Green büntetőjével, majd Aho Nina triplájával 19-17-nél újra a hazaiak jártak előrébb. Nem tudta azonban ezen fordítás lendületét tovább vinni a DVTK. Sorra maradtak ki a lehetőségek. Az első 20 percben a 37 mezőnykísérletből mindössze 9 lett sikeres. Ez 24,3%-os mezőnymutatót jelentett.

A második szakaszban 19-17 után négy percen át nem talált be a magyar csapat. Ezt kihasználva 7-0-val 24-19-re fordított a Brno. A DVTK rossz sorozatát Aho Nina és Kiss Angelika találatai törték meg. A cseh gárda azonban 26-23 után ismét el tudott szakadni. A félidő utolsó két percébe érve 33-25-re léptek el. A hátrányt az egyaránt 8-8 pontos Milica Jovanovic és Kiss Angelika ugyan megfelezte, de a 33-29-es nagyszünettel a vendégek lehettek elégedettebbek. A harmadik szakasz első két percében Cheridene Green és Keyona Hayes révén 33-33-nál egyenlített a DVTK. Minden felzárkózási kísérletre tudott reagálni a cseh rivális. Újabb 6-0-s futásuk után 39-33-nál már magyar időkérés szakította meg a játékot. Támadásban továbbra is kimaradtak a lehetőségek. Ebben a szakaszban a 16-ból 6 talált utat a gyűrűbe. Ráadásul a félidei 6 eladott labdáját megduplázta a DVTK. A harmadik negyed végén már 12 szerepelt a statisztikai lapon.

A Brno legnagyobb előnyét a harmadik szakaszban 42-33-nál regisztrálhattuk. Innen Milica Jovanovic öt  pontjával kezdte meg a felzárkózást a magyar együttes, majd betalált Leslie Vorpahl és Keyona Hayes is. Végül 45-45-nél egyenlített Völgyi Péter együttese, de ahogy az korábban is történt, ezt követően megint a csehek jutottak lélegzetvételnyi előnyhöz. 30 perc után 51-49-re mentek. Ki kell emelni Petra Zaplatovát, aki már ekkor 26 egységnél járt. A záró szakaszban folytatódott a pontszegény, küzdős játék. Kányási Veronika és Milica Jovanovic villanásai után 55-53-nál többször támadhatott az egyenlítésért a DVTK. A lehetőségek ismét kimaradtak, így a Brno újra megugrott 59-53-ra. Innen Leslie Vorpahl és Kányási Veronika 59-57-re felhozta a mieinket. A végeredményt négy perccel a vége előtt az ekkor már 30. pontját szerző Petra Zaplatova alakította ki. Az utolsó négy percben ugyanis egyik gárda sem talált be, így a Zabiny Brno négypontos előnyben várja a jövő szerdai visszavágót.