Nehezen érvényesítette a fölényét a DVTK a BEAC otthonában

:

:

A hazai élvonalban szombaton pótolták a 13. fordulóból az ELTE-BEAC Újbuda és az Aluinvent DVTK mérkőzését. A vártnál jóval szorosabb csatában a DVTK végül 83-77-es sikert aratott.

Shatori Walker-Kimbrough és Cyesha Goree találatai vezették fel az összecsapást. A DVTK 7-2-re, majd 16-8-ra is vezetett. Ekkor Balogh Judit időt kért és tanítványai 22-19-re felzárkóztak az első 10 perc végére. A második szakasz elején 25-22-re fordított a BEAC egy 8-2-es futás végén. Medgyessy Dóra triplájával igyekezett új lendületet venni a DVTK, de végül az első félidő hajrájában 32-31-es állást követően tudott ismét elszakadni. A nagyszünetben 42-33-ra mentek Cziczás László tanítványai. Miskolci oldalon Shatori Walker-Kimbrough 13, Cyesha Goree 11 pontnál járt. A BEAC-nál Mérész Beatrix statisztikai lapján szerepelt 11 pont. A BEAC a 25 mezőnykísérletéből 13-at értékesített, a DVTK a 40-ből 17-et. Hogy nem lett szorosabb a félidei állás, azt részben a 13 hazai eladott labda adta.

Fotó: Girgász Péter / ELTE-BEAC Újbuda

A harmadik negyedben 44-39-ig látótávolságban követte a BEAC a riválisát. A DVTK ezt követően egy 10-1-es sorozattal szakadt el. Sőt, 54-40-nél labdája volt, hogy ennél a 14 egységnél is jobban ellépjen. Ezzel nem tudott élni és a folytatásban 59-54-re újra visszajöttek Laklóth Annáék. Fordulatokban nem volt hiány, mivel a miskolci együttes ezen felzárkózás hatására ismét megrázta magát, így a harmadik szakaszt 6-0-val zárva újra kétszámjegyűre nőtt az előnye. A záró etap elején is tartotta a ritmust a DVTK: egy 14-4-es széria végén 73-58-nál eldőlni látszott a győztes kiléte. Laklóth Anna és Szabó Dóra triplával zárkózott a BEAC. Az utolsó két percbe érve 78-68 után 78-77-re jöttek vissza a hazaiak. Cziczás László időkérése állította meg a játékot és végül Walker-Kimbrough 5 pontjával zárult a mérkőzés, mely az előzetes várakozásoknál jóval szorosabban alakult.

ELTE-BEAC Újbuda – Aluinvent DVTK 77-83 (19-22, 14-20, 21-23, 23-18)

ELTE-BEAC Újbuda: Laklóth Anna 20/9, Mérész Beatrix 16, Szabó Dóra 15/3.

Aluinvent DVTK: Shatori Walker-Kimbrough 30/3, Cyesha Goree 16/3, Medgyessy Dóra 10/6.