Nem a magyar csapatok napja volt

:

:

Szombaton két mérkõzéssel folytatódott a szlovák-magyar középszakasz. A DKSK nagyot hajrázva is vereséget szenvedett a Somorjától. A Gyõrnek Natalie Hurst nélkül nem volt esélye a bravúrra Kassán. Összefoglaló.

SBK Samorin – Work Force-DKSK Miskolc 74-61 (23-18, 17-11, 20-13, 14- 9)

Legjobb dobók:

Samorin: Murphy 18, Vynuchalová 17, Slamová 15
DKSK: Skoric 17, Raven 14, Bukovszki 9

A DKSK Pozsonyban lépett pályára a Somorja vendégeként. A találkozónak a magyar harmadik hely szempontjából óriási tétje volt. Ahhoz, hogy a miskolciak meg tudják elõzni a pécsieket, egy bravúrra lenne szükségük. Erre kínált esélyt ez a találkozó… Jól kezdett Peresztegi Nagy Ákos csapata, nem telt el 80 másodperc és 6-2-es elõnyben volt a DKSK. A Somorja lassan lendült játékba, de egy 12-2-es futással 14-8-ra fordítottak. Hullámzó negyedet produkáltak a csapatok. Raven remeklésének köszönhetõen a következõ két percben a DKSK hozott össze egy 8-1-es sorozatot, mellyel 16-15-re átvette a vezetést.

Az elsõ negyed végén a somorjai gárda légiósai Harris és Murphy voltak eredményesek, így 10 perc után 23-18-as elõnybe került a szlovák együttes. A második szakasz elején Fürtös triplájával még felzárkózott a DKSK. Ezt azonban egy 5 perces kosárcsend követte, mely alatt 31-21-re léptek el a hazaiak. Peresztegi Nagy Ákos hiába kért idõt, a védekezésbeli kihagyások megbosszulták magukat. A félidõben 40-29-re vezetett a Somorja.

A harmadik negyed elején úgy nézett ki, hogy idõ elõtt eldõlhet a találkozó sorsa. Négy és fél percig képtelen volt pontot szerezni a DKSK. A Somorja pedig ügyesen élt a felkínált eséllyel és 52-29-nél már 23 ponttal jártak elõrébb. A harmadik szakasz végére Skoric és Bukovszki találataival 18 egységre zárkóztak fel a miskolciak.

A negyedik szakasz Sanford ziccerével indult és 64-46 után egy 15-2-es szériát produkált a DKSK. Peresztegi Nagy Ákos tanítványai 66-61-nél két perccel a lefújás elõtt 5 pontra közelítették meg a riválisukat. Mielõtt azonban esély nyílt volna a fordításra, Slamova bevágott egy triplát, mely pontot tett a mérkõzés végére.

Good Angels Kosice – Hat Agro-UNI Gyõr 83-57 (26-13, 20-18, 22-9, 15-17)

Kassa: Krivacevic 13, Quigley 11, Kulichova 10
Gyõr: Rasheed 16, Raksányi 13, Õri 7

A Kassa-Gyõr összecsapáson két olyan csapat találkozott, mely érdekelt lesz a nõi kosárlabda Euroliga rájátszásában. Ez papíron rangadót jelentett volna, de hamar kiderült, hogy Fûzy Ákos együttesének nem lesz esélye a bravúrra. Natalie Hurst ugyanis nem lépett pályára, ami azt jelenti, hogy a magyar bajnok légiós nélkül vette fel a harcot a kassaiakkal.

Nagyon jól kezdett a hazai együttes, Quigley találata után már 8-0 állt az eredményjelzõn. A gyõrieknek ezt követõen még sikerült megfogniuk a találkozót. A magyar együttes 11-6-ra zárkózott fel, de ennél kisebb különbséget a folytatásban nem jegyezhettünk fel. Jó ütemben játszott a Kassa és kiválóan élt az adódó lehetõségekkel. 26-8-nál már 18 egység volt a differencia.

Az elsõ negyed végén 5 pontot faragott a hátrányán a Gyõr. A 26-13-ról induló második szakaszban 35-17 után volt egy 8-0-s sorozata a magyar bajnoknak, amivel 10 pontra olvadt a különbség. A kassai szakmai stáb idõkéréssel és cserékkel reagált a kisebb hullámvölgyre, ami sajnos megtette a hatását. A félidõre 15 pontra hízott a differencia.

A 46-31-rõl induló harmadik negyed elején a Kassa érezhetõen el akarta dönteni a találkozót. Folyamatosan növelték az elõnyüket. A játékrész végéhez közeledve 68-38-nál már 30 ponttal vezettek a hazaiak. A negyedik szakaszban a Gyõr a 16 pontos Rasheed és a 13 pontos Raksányi vezérletével nagyot harcolt és szépen tartotta magát, sõt 17-15-re sikerült is megnyerni ezt a szakaszt. A vége azonban így is 83-57-es vereség lett.