Nem hibáztak az élcsapatok a szerdai török játéknapon

:

:

Szerdán hat mérkõzést rendeztek a török élvonalban. Krivacevic Tijanáék sikerérõl nagy terjedelemben hírt adtunk, most következzen a játéknap összefoglalója.

A játéknap rangadóján a veretlenül listavezetõ Cukorova 77-69-re verte a Besiktas-t. Fordulatos és rendívül élvezetes összecsapást láthattunk, ahol a meccs elején 19-9-re a Besiktas vezetett, majd innen a második negyed közepére 35-26-ra fordított a Cukorova. A 40-38-as félidõt követõen a harmadik negyedben fej-fej mellett haladt a két gárda. A záró szakasznak 58-58-rõl futottak neki a felek. Végül 66-62 után az utolsó öt percben hagyta állva riválisát a listavezetõ, akiknél Alina Iagupova 22, Astou Ndour 19 pontot ért el.

A Fenerbahce 94-66-ra kiütötte az Izmit gárdáját. A 28-11-es második negyed döntötte el a találkozót. A félidõben már 52-28-ra vezetett a címvédõ és a folytatásban magabiztosan menedzselték az elõnyüket. A Fener keretében 25 percnél többet senkinek sem kellett a pályán töltenie. A legeredményesebbjük a 18 egységig jutó Kelsey Plum lett. Az Ormanspor hasonlóan magabiztosan 94-55-re verte a Canik alakulatát. Itt is már a félidõben 51-22 állt az eredményjelzõn. Tiffany Mitchell (17 pont, 11 lepattanó) és Aneika Henry (11 pont, 18 lepattanó) dupla-duplát ért el.

Érdemes még kiemelni, hogy két összecsapás hosszabbítást hozott. A Galatasaray – Mersin csata ezek közül a kisebb meglepetés. A Mersin ugyanis 78-71-es gyõzelmet aratott a Galata otthonában. A negyedik negyed végén egykori csapata ellen Petronyte mentette hosszabbításra a meccset a Mersinnek, akik ezt követõen a ráadásban döntõ pillanatokban pontosabbnak bizonyultak. A Kayseri pedig 72-70-es sikert aratott az İstanbul Üniversitesi csarnokában. Az İstanbul Üniversitesi a hosszabbítás utolsó három percébe 70-66-os elõnyrõl fordult, de innen többször nem találtak be.

Ormanspor – Canik Belediye 94-55 (21-12, 30-10, 25-11, 18-22)
Adana BK – Botas 53-79 (17-22, 11-19, 17-17, 8-21)
Bellona Kayseri – İstanbul Üniversitesi 72-70 (16-21, 19-18, 17-14, 14-13, 6-4)
Cukurova – Besiktas 77-69 (13-19, 27-19, 18-20, 19-11)
Galatasaray – Mersin 71-78 (19-14, 20-25, 13-14, 13-12, 6-13)
Fenerbahce – Izmit Belediyespor 94-66 (24-17, 28-11, 22-19, 20-19)