Nem sikerült a bravúr Raksányi Krisztináéknak, Valencia – Salamanca döntő lesz a Spanyol Szuperkupán

CDB Clarinos Tenerife - Valencia B. C. 58-68 (10-22, 15-15, 15-16, 18-15)

Supercopa LF Endesa
San Cristóbal de La Laguna, Calle las Mercedes

CDB Clarinos Tenerife : Davis 12, Raksányi 4, Pina 13, Bailey, Ocete 15. Csere: Tikvic 6, Montenegro 4, Ferrari 4.

Valencia B. C.: Ouviña 15/3, Segura 2, Casas 1, Trahan-Davis 4, Gülich 7. Csere: Gomez, Salvadores 3/3, Romero 11/3, Carrera 14, Gil 6, Contell 3/3, Raman 2.

Fotó: A. Nevado / FEB

A Spanyol Szuperkupa második elődöntőjében a Valencia 68-58-ra legyőzte a Tenerifét. Ezzel eldőlt, hogy a vasárnap esti fináléban a Salamanca ellenfele a Valencia lesz.

Villámrajtot vett a Valencia, 2-2 után ugyanis nyolc perc alatt 20-4-re léptek el. Az első negyed hajrájára rendezte sorait a Tenerife, de 10 perc után így is 22-10 állt az eredményjelzőn. Raksányi Krisztinát faultproblémák hátráltatták, már az első negyedben három személyi hibát begyűjtött. A második szakasz elején beragadt a Tenerife, így két és fél perc alatt 31-14-re szakadt el a Valencia. Ez volt az első 20 perc legnagyobb különbsége. A hazaiak nem adták fel és 11-2-vel 33-25-re felzárkóztak. Az utolsó két találatot viszont a Valencia jegyezte, így a félidőre visszaállt a kétszámjegyű differencia.

A 37-25-ről induló harmadik negyed hasonló forgatókönyv szerint zajlott, mint a második. Előbb ellépett 46-25-re a Valencia, majd a Tenerife ismét lefaragott 9 pontot a hátrányából. Ebben Raksányi Krisztina kétszer is eredményes volt. Az 53-40-ről induló záró etapban újra ellépett 59-40-re a Valencia. Ezt követően viszont megint fel tudott zárkózni a Tenerife. Most ráadásul a lélektani 10 pont alá is bejöttek: 59-52-nél és 61-54-nél jegyezhettük fel a legszorosabb állást. Ennél közelebb a hazaiak nem kerültek. Végig vezetve magabiztos 68-58-as sikert aratott a Valencia.

A Valencia legeredményesebbje a 15 pontos Cristina Ouviña lett. A Tenerife gárdájában Gaby Ocete zárt 15 ponttal. Az első elődöntőben a Salamanca 63-61-re verte a Gironát. A vasárnap 18 órakor a döntőben a Szuperkupáért a Salamanca és a Valencia mérkőzik.

Raksányi Krisztina közel 27 perc alatt 4 ponttal és 1 lepattanóval zárt a Tenerife színeiben.