Nem sikerült a franciaországi túra Európa Kupa csapatainknak

:

:

Szerdán megkezdték a szereplésüket a magyar csapatok az Európa Kupában. A legszorosabb mérkõzést a PEAC-Pécs vívta, míg a DVTK és a PINKK a vártnál valamivel nagyobb különbségû vereséget szenvedett.

E-csoport
Basket Landes – Aluinvent DVTK Miskolc 90-71 (25-13, 16-29, 20-14, 29-15)

Page és Tobin kosárváltásával indult a mérkõzés. A DVTK az elsõ percekben jól tartotta magát a Landes otthonában, majd 11-8 után a hazaiak egy 9-2-es szériával 10 pontra elléptek. Az elsõ negyed végén 25-13 állt az eredményjelzõn. A második etap elsõ felében Bukovszki, illetve Sverrisdóttir tripláival 31-28-ra felzárkózott a magyar csapat. Ekkor a hazaiak idõt is kértek, de ezt követõen 38-37-nél megfordult a mérkõzés. A félidõben 42-41-es elõnyben volt a DVTK.

A harmadik negyedben 54-45-re is vezetett már a magyar csapat, de a folytatásban egy 11-0-s szériával a hazaiak fordítottak. A harmadik negyed utolsó 5 perce összességében 16-2-es hazai sorozattal zárult. A 61-56-ról induló záró szakaszban végig a hazaiak akarata érvényesült. Villámrajttal 10 pontra növelték elõnyüket és onnan már nem volt visszaút. A DVTK 5 egységre tudott felzárkózni. Az utolsó percekben megugrott a különbség, ami az egymás elleni eredményt tekintve jelenthet komoly hátrányt.

F-csoport
Nantes Reze – PEAC-Pécs 69-64 (14-6, 16-24, 14-16, 25-18)

Idegesen kezdett a PEAC Franciaországban. A Nantes 10-0-ra ellépett az elsõ percekben. A pécsiek elsõ találatát Fûrész Dia szerezte közel 5 perc játék után. Az elsõ szakasz végén 14-6-ra vezettek a gallok. A második negyed elején 10 pontra nõtt a hazai elõny, majd a PEAC egy 18-2-es sorozattal 24-18-ra módosította az állást. A pécsiek nagy szériájából Nagy-Bujdosó, Williams, Jovanovic és Orozovic vette ki a részét. A PEAC legnagyobb elõnye 26-20-nál 6 pont volt, melyet a félidõre a Nantes ledolgozott.

A 30-30-ról induló harmadik etapban ismét a PEAC került elõnybe és 44-33-nál már 11 ponttal vezettek a pécsiek. A harmadik szakasz utolsó 4 percében azonban mindössze egy mezõnykosár érkezett a PEAC-tól és ezt kihasználva a Nantes 46-44-re zárkózott fel. A záró szakaszban gyorsan fordítottak a hazaiak. A jó dobóformát mutató Amant és Francis vezérletével 58-53-ra meglógtak a gallok. A PEAC a hajrában elõbb a 27 pontig jutó Williams triplájával, majd Fûrész büntetõivel 2 pontra felzárkózott, de fordítani nem sikerült. Az utolsó 40 másodpercben nem hibázott büntetõt a hazai gárda.

G-csoport
Tarbes GB – PINKK Pécsi 424 71-48 (19-8, 22-13, 16-16, 14-11)

A DVTK-hoz és a PEAC-hoz hasonlóan a PINKK is nagy hátrányba került a mérkõzés elején a Tarbes otthonában. Négy perc játék után 12-2-re vezettek a hazaiak. Az elsõ szakasz végén pedig 19-8 állt az eredményjelzõn. A mérkõzés ezt követõen azonban nem úgy folytatódott, mint a másik két magyar csapat esetében. A PINKK ugyanis nem tudta ledolgozni nagy hátrányát. Sokáig 10 pont környékén állandósult a differencia. A félidõ utolsó 5 percében azonban beragadtak Iványi Dalmáék. Ajdukovic révén mindössze egy mezõnykosár született, miközben a hazai elõny 41-21-nél elérte a 20 pontot.

A folytatásban már a veszteségek minimalizálása lehetett a cél pécsi oldalon. A 14 pontos Tomlinson találatainak köszönhetõen 20 egység körül tartotta a különbséget a PINKK. A Tarbes végül 71-48-as gyõzelmet aratott.