Nem sikerült jól Candice Dupreék bemutatkozása, magabiztos washingtoni siker

:

:

A WNBA 2020-as szezonjának első játéknapja az Indiana Fever és a címvédő Washington Mystics összecsapásával zárult. A washingtoni gárda kiütéses 101-76-os sikert aratott.

A hiányzói miatt sokan féltették a címvédőt, de a Washington hamar egyértelművé tette, hogy nem szabad leírni. Az első negyedben 19-19 után egy 12-3-as sorozattal hagyták állva riválisukat. 10 perc után 36-26-ra mentek. A döntést a második negyed hozta el, amikor egyértelműen állva hagyták a Fever-t és végül 26-9-re nyerték azt a szakaszt.

A 62-35-ös félidőt követően a folytatásban mindkét csapat már a következő nagy feladatokat tartotta szem előtt. A 27 pont, 10 lepattanós dupla-duplát elérő Myisha Hines-Allen vezetésével a Washington 101-76-os győzelmet aratott. Ki kell még emelni Aerial Powers 16 pontját a Mystics gárdájából. A Fever a 25 egységig jutó Kelsey Mitchell klasszis teljesítménye ellenére nem tudta megszorongatni magasabban jegyzett riválisát.

Az elmúlt két európai évadot Sopronban töltő Candie Dupree 23 és fél perc alatt 13 pontot és 4 lepattanót jegyzett. A 14 mezőnykísérletéből 5 bizonyult sikeresnek.

Washington Mystics – Indiana Fever 101-76 (36-26, 26-9, 30-21, 9-20)