Nem volt esélye a Kassának a Bourges otthonában

:

:

Szerdán este teljessé vált a nõi kosárlabda Euroliga nyolcas döntõjének mezõnye. A Bourges 67-57-re verte a Kassát és ezzel csatlakozott az áprilisi jekatyerinburgi torna mezõnyéhez.

Mindkét csapat nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe. Nem telt el négy és fél perc, amikor 10-9-re vezetett a Kassa. Ezt követõen Tolo és Dumerc pontjaival fordított a hazai gárda, majd amikor az elsõ etap végén Bernies ziccere behullott, már 17-12-es elõnyben voltak a gallok.

A második negyed elején nem telt el másfél perc, amikor már 23-14-re vezetett a Bourges. Maros Kovacik gyorsan magához rendelte a tanítványait, de beállni látszott a differencia a két gárda között. A Boures a félidõben 33-24-re vezetett.

A harmadik szakasz elején közel 4 percig nem talált be a Kassa és a Bourges ez idõ alatt 39-24-re lépett el. Tchatchouang triplája és Dumerc ziccere után a játékrész hajrájában 46-31 állt az eredményjelzõn. A Bourges elõnye a 18 pontot is elérte, amikor a negyed utolsó másodperceiben Zirkova triplájával 51-36-ra kapaszkodott fel a Kassa.

Zirkova elképesztõ formát mutatott és hatalmas szívvel harcolt. A záró szakaszban értékesített 3+1-es helyzetet, amikor pedig újabb triplát szerezve 17. pontját jegyezte 56-50-re felzárkózott a szlovák bajnok. Ennél közelebb nem került a Kassa. A végjátékban ismét 8-10 pont környékén alakult a differencia, amikor pedig egy technikaival Zirkova két perccel a lefújás elõtt 60-52-nél kipontozódott, végleg eldõlt a gyõztes kiléte.

A végjátékban magabiztosan büntetõzött a Bourges és 67-57-es gyõzelmet ünnepelhetett. A francia együttes 2-1-es összesítéssel nyerte a párharcot. Krivacevic Tijana 25 perc alatt 6 pontot és 5 lepattanót szerzett.

Tango Bourges Basket – Good Angels Kosice 67-57 (17-12, 16-12, 18-12, 16-21)