Németh Bernadett csapata meglepetést okozott a Bourges ellen

:

:

A hétvégén rendezték a Francia bajnokság 6. fordulóját, melyben meglepetés született. A Lyon Németh Bernadettel a soraiban legyõzte a címvédõ Bourges gárdáját. Összefoglaló.

A Lyon egy pontszegény összecsapáson 44-43-as gyõzelmet aratott. A Bourges 2-0-nál vezetett elõször és utoljára, azt követõen végig a Lyon kezében volt az irányítás. Egy negyed után 14-6-os elõnyben voltak, a második szakasz felénél pedig 22-12 állt az eredményjelzõn.

A 31-23-as félidõ után a Bourges többször is megpróbált felzárkózni. Végül 2 és fél perccel a lefújás elõtt 40-40-nél érték utol a riválisukat. Danielle Page azonban az utolsó másfél percben két duplát értékesített és ez döntõnek bizonyult. A Lyon legeredményesebbje a 17 pontos Mistie Mims volt. Németh Bernadett a második negyedben kapott elõször lehetõséget és végül 7 perc 41 másodpercet töltött a pályán. A magyar irányító pontot nem szerzett.

A szerdán Sopronban pályára lépõ Arras kezd egyre jobb formába lendülni. A Hainaut Basket ellen 57-52-es gyõzelmet arattak. Az Euroliga találkozón is jó teljesítményt nyújtó Gomis ezúttal 16 pontot szerzett, mellette Ajanovic 12, Evans 10 egységig jutott.

A harmadik Euroligás gárda a Mondeville a Nantes otthonában 60-58-ra kapott ki. A Mondeville a harmadik negyed után 16 pontos hátrányban volt, innen tudták szorossá tenni a végjátékot.

A tavalyi ezüstérmes Lattes Montpellier pedig 63-46-ra diadalmaskodott a Charleville otthonában. A Montpellier együttesében öten is kétszámjegyû pontot értek el. A legeredményesebb Gaëlle Skrela volt 14 ponttal.

Villeneuve d’Ascq – Basket Landes 50-70
Lyon – Bourges 44-43
Pays d’Aix – Perpignan 63-70
Charleville-Mézières – Lattes Montpellier 49-63
Tarbes – Toulouse 65-72
Arras – Hainaut Basket 57-52
Nantes Rezé – Mondeville 60-58