Hirdetés
Archivum

Németország – USA döntõ lesz a Paralimpián



:

:

Hirdetés

Németország és az Egyesült Államok vívja a Paralimpia kerekesszékes nõi kosárlabda tornájának fináléját.

Az elsõ elõdöntõben az Egyesült 89-78-ra gyõzte le Nagy-Britanniát. Kicsit csalóka a szoros eredmény, hiszen az amerikaiak 18 pontos elõnnyel vágtak neki a záró szakasznak. A hajrában már nem voltak gyõzelmi esélyeik a briteknek. A gyõztes csapatban Rebecca Murray szerzett 31 pontot, 19 mezõnykísérletébõl 13 volt sikeres.

A második elõdöntõben Németország 55-45-re gyõzte le Hollandiát. Ezen két csapat vívta tavaly szeptemberben az Európa-bajnoki döntõt. Ezt a meccset a németek kezdték jobban, 14-4-re nyerték az elsõ negyedet. Az itt kialakult különbséget végig õrizték, igaz a hollandok 5-6 pontra többször is felzárkóztak. 44-30-as német elõny után másfél perccel a lefújás elõtt 46-41-ig felkapaszkodott Hollandia, de ennél szorosabbá nem tudták tenni a csatát.

A fináléban Németország és az Egyesült Államok mérkõzik. Látva a torna mérkõzéseit, nem kérdés, hogy a két legerõsebb csapat küzdelmét láthatjuk majd. A finálét magyar idõ szerint pénteken 22 óra 30 perctõl rendezik.

Hirdetés