Nemzeti Kosárlabda Akadémia: győztek a felnőttek, a juniorok, a kadettek és a serdülők is – összefoglaló

:

:

Fotó: ratgeberakademia.hu

Megküzdött az ellenfél zónavédekezésével az Akadémia felnőtt és junior U17-es csapata is hazai bajnokiján, végül mindkettő megoldotta a feladatot. Győztek a kadett U16-osok és U15-ösök is, a serdülő U13-sok pedig három meccset nyertek a hétvégén.

Jó passzban van az NKA Universitas PEAC II felnőtt csapata az amatőr NB I. Piros csoportban, hiszen zsinórban három győzelemnél jártak az Ajka elleni hazai bajnoki előtt. Meglett a negyedik is, de nagyon meg kellett érte dolgozni. A vendégek ugyanis végig zónáztak, ami alaposan megkeserítette az életüket. A pécsieknek így nem voltak könnyű kosaraik, minden egyes pontért vért kellett izzadni. Szerencsére Laczkó Sára és Olawuyi Adenike a hátára vette a csapatot, mindketten jó napot fogtak ki, így a győzelmük nem forgott veszélyben: a harmadik negyed végén már 15 ponttal vezetett a Pécs (65-50), s végül 86-71-es sikernek örülhettek.

NKA Universitas PEAC II.–Ajka 86-71 (23-17, 21-16, 21-17, 21-21)

NKA Universitas PEAC II.: Laczkó 26/12, Bojtár Boglárka 9/6, Csényi 6/3, Orbán 8/6, Olawuyi 24. Csere: Tőczik 8/6, Nagy R., Kohn 5/3, Varga N., Szantner Sz.. Vezetőedző: Vilipics-Kmézics Daliborka.

A kispadról nézve ez nem volt egy szép mérkőzés. Végig zónavédekezés ellen kellett játszanunk, ami miatt nehezen találtuk a ritmusunkat, nem voltak gyorsindításaink, könnyű kosaraink. Ennek ellenére végig vezettünk, mi domináltunk, a lányok nagyot küzdöttek. Ma nem a védekezésünk volt az erősségünk, de ezt a ponterős támadójátékunkkal ellensúlyoztuk: jól dobtunk, 86 pontig jutottunk. Hasznos meccsen vagyunk túl, mert ma zóna ellen nagyon sokat tudtunk gyakorolni.

– nyilatkozta a mérkőzés után Vilipics-Kmézics Daliborka, vezetőedző.

Kemény, fizikális mérkőzést játszott hazai pályán a Pécs junior U17-es csapata a Szeged ellen. A vendégek harmincöt percig zónáztak, ami alaposan megnehezítette a dolgukat, de végül megtalálták az ellenszerét, meggyőző fölénnyel tudtak nyerni. Csapatukban Varga Napsugár remek mezőnymunkát végzett – 9 pontja mellé leszedett 12 lepattanót, szerzett 4 labdát, 29-es VAL-mutatóval kiemelkedett a mezőnyből.

NKA Pécs U17–Szegedi KE A 70-43 (20-12, 20-15, 10-7, 20-9)

NKA Pécs U17: Küllős 17, Piukovits 8/3, Subotic 5/3, Halmágyi Kitti 12, Árvai 7. Csere: Varga N. 9/3, Simon D. 3/3, Szantner Sz., Jónás, Bikicki 4, Bercsi 2, Segec 3/3. Vezetőedző: Eördögh Edit.

Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, számítottunk a szegediek zónájára. Mi a saját védekezésünkre helyeztük a fő hangsúlyt, egész pályán agresszívan védekeztünk, a védőlepattanókból és a szerzett labdáinkból megfutottuk az indításokat, ez alapozta meg a közel harmincpontos győzelmünket. Gratulálok a lányoknak, sokat tanulhattunk ebből a mérkőzésből is.

– értékelt a találkozót követően Eördögh Edit, vezetőedző.

A kiemelt kadett bajnokság rájátszásában a a Zsíros Akadémia Kőbánya vendége a Pécs U16-os csapata volt. Az első negyed nem úgy sikerült, ahogy a pécsiek tervezték, – nem védekeztekk elég keményen – emiatt a hazaiak tartották is velük a lépést. A második negyedben azonban ritmust váltottak Eördögh Edit tanítványai, agresszívabban kosárlabdáztak, aminek hamar meglett az eredménye – a nagyszünetben már 20 ponttal vezettek (27-47). A harmadik negyedben is nagy iramot diktált a Pécs, sikerült rátenni még egy lapáttal, így tovább növelték a különbséget. Bár az utolsó negyedet megnyerték a hazaiak, a pécsiek nagyarányú győzelme nem forgott veszélyben.

Zsíros Akadémia Kőbánya A–NKA Pécs U16 58-81 (19-23, 8-24, 15-23, 16-11)

NKA Pécs U16: Küllős 6, Szakolczi 19, Subotic 13/3, Halmágyi Kitti 6, Árvai 11/9. Csere: Piukovits 14/3, Bikicki 2, Bercsi 8, Bojtár Bettina 2, Felső. Vezetőedző: Eördögh Edit.

Nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk. Az első negyed szellősebb védekezése után tudtunk váltani, agresszívabbak lettünk a labdás emberen, védtük a passzsávokat, megfutottuk a szerzett labdákból az indításokat, és tíz perc alatt már húsz ponttal vezettünk. Örülök, hogy mindenki sok játéklehetőséget kapott, de mindenkinek meg kell tanulnia koncentráltan és felelősségteljesen védekezni harminc pontos vezetésünknél is.

– fogalmazott Eördögh Edit, vezetőedző.

Nagyon szorosan alakult a Győr elleni hazai bajnoki első két negyede a pécsiek kadett U15-ös csapatának. Nem azért, mert nem játszottak jól, csak sajnos nem tudták pontokra váltani a kidolgozott helyzeteket. A nagyszünet után aztán helyükre kerültek a dolgok, így a labda is. Értékesítették ziccereket, ennek köszönhetően pedig fokozatosan elhúztak vendégeiktől, és végül 74-53-as győzelmet arattak. A pécsi csapatból Felső Gréta dupla-duplával zárta a mérkőzést – 22 pontja mellett leszedett 12 lepattanót.

NKA Pécs U15–Széchenyi KA Győr U16 74-53 (16-14, 15-15, 21-13, 22-11)

NKA Pécs U15: Bojtár 9, Kropp 15, Csirke 10/3, Felső 22, Rózsavölgyi 4. Csere: Bota 7, Sánta G. 5, Rákos 2, Csernik, Jászberényi. Vezetőedző: Meszler Balázs.

Nagyon jó helyzeteket dolgoztunk ki már az első félidőben is, csak sorra mellédobtuk őket. A huszonegy pontos különbség annak köszönhető, hogy az egész mérkőzésen jól védekeztünk és bedobtuk azokat a helyzeteket, amiket az első félidőben nem tudtunk. Nagyon tetszett az az energia, amit a lányok kiadtak magukból, ez a hozzáállás az alapja a jó játéknak.

– mondta Meszler Balázs, az NKA Pécs U15 vezetőedzője.

A kaposvári bajnoki forduló során a Gyakorló DSE és a Zalaegerszegi KTE ellen is magabiztos győzelmet aratott a Pécs serdülő U13-as csapata. Vasárnap a horvátországi Viroviticán lépett pályára Hengán Hunor együttese, ahol nagyon hasznos edzőmérkőzést játszottak.

NKA Pécs U13–Gyakorló DSE 130-40 (26-15, 38-5, 33-8, 33-12)

NKA Pécs U13: Tálosi 28, Riegl 27, Kovács 18, Kilián 14, Mester 11, Nyikos 8, Pokol 8, Tóth 7, Fekete 6, Majorosi 2, Kis 1, Boljos. Vezetőedző: Hengán Hunor.

NKA Pécs U13–Zalaegerszegi KTE 96-54 (33-14, 17-14, 22-12, 24-14)

NKA Pécs U13: Tálosi 32, Riegl 20, Pokol 16, Kilián 10, Nyikos 10, Kovács 6, Mester 2, Majorosi, Fekete, Boljos, Kis, Tóth. Vezetőedző: Hengán Hunor.

ZKK Virovitica–NKA Pécs U13 50-77 (17-18, 7-23, 11-15, 13-21)

NKA Pécs U13: Kis 20, Pokol 16, Riegl 11, Majorosi 2, Mester 8, Nyikos 17, Fekete 2, Tóth 2, Horváth. Vezetőedző: Hengán Hunor.

A serdülő forduló során mindkét mérkőzésen az agresszív védekezésünk adta a jó ritmust, akkor tudtunk támadásban eredményesek lenni, amikor nagy nyomást gyakoroltunk az ellenfélre. Az egész pályás csapdázásunk sok esetben eredményes volt, de sok mindent kell még csiszolnunk rajta. Gratulálok a lányoknak mindkét győzelemhez! A horvátországi mérkőzésen egy kis ízelítőt kaphattak a lányok a nemzetközi meccsek légköréből. Az egész pályás csapdázásunk során sajnos sok esetben nem tartottuk be az alapelveinket, ebből több könnyű kosarat kaptunk. Tetszett, hogy felismertük, hogy a zárt védekezésnek az egyik ellenszere a labda nélküli mozgás, a betörés-kiosztás, ami többször megnyitotta az ajtót a könnyű kosár felé.

– értékelte csapata teljesítményét Hengán Hunor, vezetőedző.