Nagyon jó hetük volt a Nemzeti Kosárlabda Akadémia csapatainak – összefoglaló

:

:

Fotó: ratgeberakademia.hu

Remek eredményeket és jó játékot produkáltak az utóbbi időszakban a Nemzeti Kosárlabda Akadémia női szakágának csapatai: az amatőr NB I. Piros csoportjában a DVTK U23 otthonában győzött magabiztosan az NKA Universitas PEAC II., a junioroknál az ország egyik legjobb együttesét, a Csata DSE-t verte több mint harminc ponttal az NKA Pécs U18, a kadetteknél pedig a Vasas vendégeként nyertek nagy különbséggel.

A női amatőr NB I. Piros csoportban a DVTK U23 vendége volt az NKA Universitas PEAC II. Az első két negyedben még döcögött a szekér, elsősorban azért, mert nem igazán ízlett nekik az ellenfél zónavédekezése, nem találták rá az ellenszert. A nagyszünetben ennek ellenére már ők vezettek (30-36), a folytatásban pedig begyújtották a rakétákat. A kiválóan játszó, remekül védekező és ponterős Tőczik Borbála vezetésével a harmadik negyedben eldöntötték a mérkőzést (38-63), s végül több mint harminc ponttal, 82-51-re győztek.

DVTK U23–NKA Universitas PEAC II. 51-82 (14-16, 16-20, 8-27, 13-19)
NKA Universitas PEAC II.: Laczkó 15/12, Csényi 13, Kötő 1, Farkas 16/6, Olawuyi 10. Csere: Tőczik 17/9, Orbán 8, Kohn 2, Nagy R., Varga N. Vezetőedző: Vilipics-Kmézics Daliborka.

Vilipics-Kmézics Daliborka: – Az első félidőben nehezen találtuk a ritmust, főleg ellenfelünk zónája zavart meg minket. A szünet után védekezésben szintet léptünk, szerzett labdáinkból sok gyors kosarat szereztünk, valamint felállt védelem ellen is sokkal jobb helyzeteket dolgoztunk ki. Gratulálok a csapatnak!

A junior mérkőzés előtt a Piros csoportban az Akadémia állt az élen 8 győzelemmel és 1 vereséggel, a Csata DSE pedig a második helyet foglalta el 7/1-es mutatóval. Két nagyon erős csapat találkozott tehát egymással a rájátszás aktuális fordulójában, de ezen a napon szinte nem voltak egy súlycsoportban a csapatok.

Elképesztően jó első negyedet produkáltak a lányok, érezhető volt, hogy nagy akarattal és energiával vetik magukat ebbe a mérkőzésbe, ennek köszönhetően 19 pontos előnyre tettek szert! A vendégek természetesen idővel magukra találtak, de a hazaiak továbbra is koncentráltan, jól játszottak, így mindez csak arra volt elég, hogy ne nőjön tovább a különbség. A harmadik negyed után 60-42 volt az állás, hogy aztán rátegyenek még egy lapáttal: 15 ponttal nyerték az utolsó felvonást, így pedig 87-54 lett a végeredmény.

Nagyon sokat jelentett ezen a mérkőzésen, hogy a pécsi lányok jól céloztak távolról, 15 triplát vágtak be, Laczkó Sára és Farkas Szonja is négy-négy hármast vállalt! Többen is remek egyéni teljesítményt nyújtottak, Rátkai Eszter dupla-duplázott, 10 pontot dobott és 11 gólpasszt is kiosztott. Közel állt a dupla-duplához Farkas Szonja és Olawuyi Adenike is, előbbi 18, utóbbi 14 pontot szerzett, emellett mindketten 9 lepattanót kaparintottak meg.

NKA Pécs U18–Csata DSE 87-54 (27-8, 14-17, 19-17, 27-12)
NKA Pécs U18: Laczkó 16/12, Rátkai 10/6, Orbán 8/3, Olawuyi 14, Farkas 18/12. Csere: Nagy R. 11/9, Tőczik 4/3, Szakolczi 4, Halmágyi Kitti 2, Kohn, Varga N., Szantner Sz. Vezetőedző: Szentpáli Gergő.

Szentpáli Gergő: – Gratulálok a lányoknak, ez igazi csapatmunka volt! Vétettünk hibákat, de végig nagy akarattal és energiával játszottunk. Támadásban nagyon szépen járt a labda, jó helyzeteket vállaltunk el, de a védekezésünk volt a győzelem kulcsa. Ezen az úton kell tovább haladnunk!

A kiemelt kadett bajnokság rájátszásában a Piros csoportban a Vasas Akadémia vendége volt az U16-os csapat. Nagyszerűen kezdték a mérkőzést, az első öt percben remekül védekeztek a lányok, 1-14-nél jött is a hazai időkérés. Továbbra is nagy lendületben maradtak, igyekeztek a védekezésük agresszivitását fenntartani, így 18 pontos előnnyel zárták az első félidőt (26-44). A harmadik negyedet is nagy energiával kezdték, abszolút az ő akaratuk érvényesült, remekül tördelték a Vasas támadójátékát, így a negyed végére közel 30 ponttal vezettek. Az utolsó felvonás már kiegyenlítettebb játékot hozott, de ezt a tíz percet is megnyerték – mindenki sok játéklehetőséget kapott, és mindenki hozzá tudott tenni a nagyarányú győzelemhez.
Csapatból többen is jól játszottak, de az egész mezőnyből kiemelkedett Árvai Noémi teljesítménye, aki dupla-duplázott, 18 pontot dobott és leszedett 10 lepattanót, valamint 6 szerzett labdája mellett kiosztott 3 blokkot – 35-ös VAL-mutatóval zárt.

Vasas Akadémia A–NKA Pécs U16 56-85 (10-24, 16-20, 15-25, 15-16)
NKA Pécs U16: Rátkai 8, Küllős 16, Szakolczi 9, Halmágyi Kitti 12, Árvai 18/3. Csere: Piukovits 6, Subotic, Bercsi 6, Bikicki 6, Bojtár Bettina 4, Felső, Kropp A. Vezetőedző: Eördögh Edit.

Eördögh Edit: – A remek kezdés megalapozta a nagyarányú győzelmet, igazi csapatmunka eredménye a közel harmincpontos siker! Voltak hullámvölgyek a játékunkban, de nagy nyomás alatt tudtuk tartani ellenfelünket, és sok hibára kényszerítettük őket. Nagyon motiváltan és nagy energiával játszottunk, minden mutatóban a Vasas fölé tudtunk nőni. Gratulálok a csapatnak, csak így tovább!

Az U14-es főtábla selejtező II. fordulóját Sopronban rendezték meg, amelyre elég foghíjas kerettel utazott el az NKA Pécs, ezért voltak új játékosok is, akik most mutatkozhattak be. A Dávid Kornél KA elleni mérkőzést simán hozták, majd következett a Sopron elleni derbi, amelyen sajnos teljesen leblokkoltak a harmadik negyedben, nem védekeztek, megtört a ritmusuk. Természetesen megpróbáltak visszajönni a nagy hátrányból, jelentős erőfeszítéseket tettek, de mindig volt válaszuk a hazaiaknak. A harmadik meccstől tartottak, mert úgy érezték, nagyon elfáradtak az előző mérkőzésen, ráadásul kisebb sérülésekkel is bajlódtak, de ha nyögvenyelősen, nehezen is, megnyerték a Győr elleni csatát.

NKA Pécs U14–Dávid Kornél KA A 97-41 (29-13, 20-15, 26-6, 22-7)
NKA Pécs U14: Kecsmárik 22/6, Bota 14, Pokol 12, Gerber 12, Fehérvári 10, Tálosi 7, Riegl 6, Kövecs 4, Rózsavölgyi 4, Horváth N. 4, Herger 2, Mester. Vezetőedző: Meszler Balázs.

Darazsak Sportakadémia–NKA Pécs U14 83-61 (19-22, 18-12, 27-9, 19-18)
NKA Pécs U14: Kecsmárik 16, Bota 7/3, Pokol, Gerber 10, Fehérvári 9, Tálosi, Riegl 2, Kövecs 6, Rózsavölgyi 10, Horváth N. 1, Herger, Mester. Vezetőedző: Meszler Balázs.

NKA Pécs U14–Széchenyi KA A 69-54 (12-19, 26-6, 16-12, 15-17)
NKA Pécs U14: Kecsmárik 20, Bota 10, Pokol 4, Gerber 7/3, Fehérvári 18, Tálosi 4, Riegl, Kövecs, Rózsavölgyi 4, Horváth N. 1, Herger, Mester. Vezetőedző: Meszler Balázs.

Meszler Balázs:– Nagyon hullámzónak éreztem magunkat a hétvégén egyénileg és csapatként is. Főleg a koncentrációnk hagyott ki többször, és buta, ki nem kényszerített hibákat vétettünk. A Sopron elleni harmadik negyedet sokszor vissza fogjuk még nézni, és azt is, hogy az egyéni védekezésünk hol, mikor és miért nem olyan, amilyennek lennie kellene. A Győr ellen egy nehéz mérkőzésre számítottam, benne volt a lábakban az előző esti meccs, de helyén volt a fejünk.