Nemzetközi körkép az Eb-selejtezõk 2. játéknapjáról

:

:

Csütörtökön nemcsak a magyar csapat lépett pályára az EB-selejtezõk során. A mieink bulgáriai vendégjátéka mellett három találkozót bonyolítottak le.

Az A-csoportban Belgium Olaszországot, míg Litvánia Horvátországot verte. A hétfõn szünnapos belgák elsõ meccsükön sokáig izgalmas végjátékban múlták felül Olaszországot. 3 perc 50 másodperccel a negyedik negyed vége elõtt még 71-71-re álltak a csapatok. Ezt követõen Van Malderen, Wauters és Wambe vezetésével 77-71-re elhúztak a belgák, akik végül 78-73-as gyõzelmet arattak. A találkozón az olaszok Wauters zsenialitásával (19 pont, 14 lepattanó) nem tudtak mit kezdeni. Az itáliai válogatottnál a 21 pontig jutó Sottana mellett a kulcspillanatokban senki sem talált be.

Kisebb meglepetés Litvánia sima gyõzelme Horvátországban. Egy félidõn át volt csak szoros a csata, miután a harmadik negyedben fokozatosan elléptek a litvánok. A negyedik periódus elején már 13 ponttal is vezettek vendégek, akik végül nyolccal nyertek. A hazaiaknál az egyaránt 12-12 pontig jutó Mandir és Sliskovics játszott elfogadhatóan, míg a litvánoknál Linkeviciene, Stakneviciene és Abromaite termelték a pontokat. Érdekesség, hogy ez a három játékos összesen 50 pontot szerzett a szellõsen védekezõ és rosszul támadó horvátok ellen.

Az A-csoportban hatalmas a kavarodás, a két vereséggel álló Olaszország lépéshátrányba került, de Belgium, Horvátország és Litvánia között hatalmas „gyilkolás” várható.

A mieink csoportjában a törökök simán nyertek Finnországban. Két és fél negyeden át szépen tartották magukat a finnek nevesebb riválisuk ellen. 47-50-nél azonban egy 9-2-es rohanással 49-59-re elhúztak a törökök és végül magabiztosan nyertek. A törököknél ismét a Caglar,Vardali, Yilmaz, Tuncluer négyes remekelt.

Az elsõ két forduló statisztikai lapja alapján elmondható, hogy csoportunkban eddig egy meccset játszó Montenegró és a két gyõzelemnél tartó törökök más minõséget képviselnek, mint a többi együttes.