Nemzetközi körkép az Eb-selejtezõk 3. játéknapjáról

:

:

A magyar csapat mérkõzése mellett vasárnap még 3 találkozót rendeztek. Az alábbiakban ezeket foglaljuk össze.

A-csoportban ezúttal Olaszország volt a szünnapos, így Hollandia Horvátországgal, Litvánia pedig Belgiummal csapott össze. A holland-horvát ütközet elõzetesen nagyon simának ígérkezett, mivel az oranje csúnyán beleszaladt a késbe nyitó mérkõzésén és ekkor olyan vélemények is megfogalmazódtak, hogy a hollandok nem rendelkeznek A-csoportos szintû válogatottal. Ilyen elõzmények után nagyon sima is volt a vasárnapi mérkõzés, csak éppen nem úgy, ahogy azt várni lehetett.

Az elsõ negyedben nagyon bekezdtek a hazai pályán játszó hollandok, 4 perc alatt elhúztak 10-5-re, majd egy ponton már 20-12-re is vezettek. A második periódusban mindenképpen faragniuk kellett volna a hátrányukon a horvátoknak, de a különbség csak nõtt és nõtt. Már 34-21-re is mentek a hazaiak. A harmadik negyed 40-33-ról indult. A horvátoktól a játékrész középen végre megérkezett a várt ritmusváltás, így 3 ponttal közelebb kerültek ellenfelükhöz. Sõt, a negyedik szakasz elején, Lelas pontjai után 57 – 58-nál már vezettek is.

A horvátok az utolsó percre 68 – 72-es vezetéssel fordultak. Ekkor azonban büntetõkkel elõször egyenlítettek és végül el is húztak a hazaiak az összeroppanó ellenfelüktõl. A vége 78-72-es holland siker lett. A gyõztes csapatból Leonie Kooij bizonyult a legjobbnak 22 pontjával és 13 lepattanójával.

A litván-belga csatát is sokáig emlegetni fogjuk. Három negyed után 61-61 állt az eredményjelzõn, sõt még a negyedik periódus elején is vezettek a belgák. Az utolsó 5 percben az erejével teljesen elkészülõ riválisára 17 pontot vert a litván alakulat, így sima hazai gyõzelem lett a vége. A litvánoknál a 17 egységig jutó Bimbaite volt a legeredményesebb, de összesen 5 hazai játékos ért el kétszámjegyû pontot.

A mi csoportunkban Montenegró és Bulgária játszott egy egál meccset. A csapatok végig fej-fej mellett haladtak. A nem kevés büntetõt hozó utolsó 5 percre 61 – 60-as hazai vezetéssel érkeztek az együttesek. Az utolsó percekben mindkét hölgykoszorú sorra dobta a büntetõket, melybõl végül Montenegró jött ki jobban. A lefújás pillanatában 68-66 állt az eredményjelzõn. A kiemelkedõ egyéni teljesítményekrõl szólt ez az este. A hazaiaknál a 22 pontig és 12 lepattanóig jutó Iva Perovanovic és a 21 pontos Jelena Dubljevic remekelt. A másik oldalon 22 pontjával Donneka Hodges járt az élen.