Nemzetközi körkép az EB-selejtezõk 4.játéknapjáról

:

:

A magyar válogatott törökországi fellépése mellett még három találkozót rendeztek a EB- selejtezõk legutóbbi játéknapján. Az alábbiakban ezeket tekintjük át.

A magyar csoporttal párhuzamos ötösben, ezúttal Horvátország volt a szünnapos, így Belgium-Hollandia és Olaszország-Litvánia találkozókat rendeztek. Sima mérkõzések voltak ezek. A belgák szabályosan átgázoltak a hollandokon, akik ismételten azt az arcukat mutatták, mint a litvánok ellen. A mai napig érthetetlen, hogy a horvát válogatott, hogyan tudott kikapni ettõl az együttestõl. A találkozó egy negyeden át volt szoros, ekkor csak 20-18-ra mentek a belgák, a második periódusban elkezdett nõni a szakadék a két gárda között, a lefújás pillanatában pedig 91-59 állt az eredményjelzõn. A gyõztes csapatból Leemans bizonyult a legeredményesebbnek 16 pontjával. A belgák még azt is megengedhették maguknak, hogy legnagyobb ikonjuk, Ann Wauters mindössze 18 percet töltsön a parketten.

A csoport másik mérkõzése, Olaszország és Litvánia csatája érdekesebbnek ígérkezett. Az eddig nagyon meggyõzõ litvánok ellen az olaszoknak mindenáron nyerniük kellett, ha életben akarták tartani továbbjutási esélyeiket. Az itáliai nemzeti csapat Cagliariban 1800 nézõ elõtt ennek szellemében kezdett. A hazaiak az elsõ negyedben fokozatosan elhúztak és a kisszünetre 24 – 21-es elõnyre tettek szert. Az olaszok a második negyedben már 10 ponttal, 36 – 26-ra is elhúztak, de innen még volt visszaút a sokat hibázó vendégeknek. A szünetben 43 – 38-ra mentek a hazaiak.

A harmadik negyed kisebb fordulatot hozott. A végül 21 pontig jutó Abromaite vezetésével 1 pontra zárkóztak fel a litvánok, de a lendületük a kisszünetben megtört. A negyedik periódus elején Franchini egymás után szerzett 5 pontjával újra elléptek az olaszok, akik végül 10 perc alatt 12 pontot vertek a riválisukra. A mérkõzést 87-72-re hozták az itáliaiak, akik ezzel életben tartották esélyeiket.

A mi csoportunkban Montenegró Finnországba látogatott. Az Espoo városában, 580 nézõ elõtt rendezett selejtezõn egy percig nem volt kérdéses a gyõztes kiléte. A mérkõzés elsõ negyede kísértetiesen hasonlított az északiak szolnoki vendégjátékához. Montenegró gyorsan elhúzott 10 ponttal. Skerovicsék azonban nem tették meg azt a szívességet, hogy visszaengedjék ellenfelüket a meccsbe, minden negyedben simán verték a finneket és végül kiütéses, 39 pontos gyõzelmet arattak.