Nemzetközi körkép az Eb-selejtezõk 5. játéknapjáról

:

:

Az Eb-selejtezõk szombati játéknapján rengeteg összecsapást rendeztek, mivel a magyar csoporttal párhuzamos „A” jelû ötösön kívül, a B és a D csoport együttesei is megkezdték a menetelésüket.

Menjünk szépen sorban. Az A-csoportban ugyanott tartanak a csapatok, mint a mieink, azaz félidõben. A szombati játéknapon az olaszok megszerezték a második gyõzelmüket, miután 10 pontos sikert arattak Hollandiában. A mérkõzés a harmadik negyedben dõlt el, amikor az itáliai csapat a hõsiesen küzdõ, de ismét pontatlan hollandoktól 12 ponttal meglépett. A hazaiak a folytatásban a hátrányukat már nem tudták ledolgozni. A nap másik mérkõzésén a horvátok 15 ponttal ütötték ki Belgiumot. Érdekes meccs volt, a belgák három klasszisa Wauters, Wambe és Leemans 21, 14 és 18 pontot szerzett, míg a többiek nem tudtak hozzátenni csapatuk játékához.

Félidõben ebben a csoportban elég zavaros a helyzet. 3 gyõzelemmel és 1 vereséggel Litvánia közel áll továbbjutáshoz, fõleg úgy, hogy a statisztikák alapján stabilnak tûnik a keretük. Mögöttük azonban nagy a tülekedés. Most másodikak, azaz továbbjutó helyen állnak a sorozatot siralmasan kezdõ, de az utolsó két meccsüket megnyerõ olaszok. A harmadikak a horvátok, akiknek a hollandiai vereségük igen sokba fog kerülni. Jól látható, ha azt a kötelezõ meccset behúzzák, akkor most Litvániával kézen fogva mennének tovább.

A B-csoportban augusztus 12-én Izrael-Szerbia találkozóval kezdõdtek a küzdelmek. Ebben a négyesben 1-1 összecsapáson vannak túl a csapatok. A nyitó találkozón Izrael 28 ponttal verte Szerbiát. A szerbeknél a bajai vendégjátékuk óta semmi sem változott. A végül 17 pontig és 9 lepattanóig jutó Ivanka Maticson kívül nincs olyan játékosuk, akiben komoly szinten benne lenne jó teljesítmény. A csoport másik mérkõzésen a Jekabsone nélkül is bombaerõs lettek a papírformának megfelelõen kiütötték a románokat.

A C-csoportban, a mieinknél szombaton két találkozót rendeztek. Bulgária könnyedén verte a finneket. A bolgároknál ezúttal is Donneka Hodges bizonyult a legeredményesebbnek. A játéknap rangadóján Montenegró simán, 18 ponttal verte a már ellenünk is kevesebbet mutató törököket. A montenegróiak ismét a negyedik periódusban döntötték el a mérkõzés sorsát. A törököknél igazából Yilmaz-nak nem akadtak társai, így a végére teljesen szétesett a játéka és ezzel csapata is vereséget szenvedett.

A C-csoportban a félidõben nem olyan bonyolult a helyzet, mint az „A”-ban. Montenegró és Törökország elhúzni látszik, miközben a harmadik helyért Bulgária és Magyarország vívhat öldöklõ küzdelmet. A finnek pedig a vártnál is halványabbak.

A D-csoportban a Zirkova nélkül is ütõképes szlovák válogatott magabiztosan verte a briteket. Pokey Chatman együttese a 19 pontig jutó Luisa Michulková vezetésével a harmadik negyedben ütötte ki ellenfelét. Kisebb meglepetésre a 14 pontos Romy Bär vezetésével a németek 4 ponttal nyertek Ukrajnában.