USA

Nincs már veretlen a WNBA-ben, a Chicago legyőzte a Washingtont

:

:

Egy látványos és szórakoztató mérkőzésen a Chicago Sky 88-86-ra legyőzte a Washington Mystics gárdáját.

Három negyeden át nagy különbség nem alakult ki a felek között. A félidőben 37-35-re ment a Mystics. A harmadik negyed végén pedig 62-62 állt az eredményjelzőn. A záró szakaszt két nagy futás határozta meg. Előbb 11-2-vel ellépett a Sky, majd erre 12-4-es sorozattal válaszolt a Mystics.

A hajrában mindkét gárda előtt adódott győzelmi esély. Kicsivel több, mint egy perc volt hátra, amikor két büntetővel 83-82-es vezetésre tett szert a Mystics. Erre válaszolt egy duplával Allie Quigley (84-83), majd egy büntetővel egyenlített 84-84-nél a Washington.

A győztes találatot a 16 pontos Cheyenne Parker szerezte, aki a palánk alól faulttal együtt értékesített egy lehetőséget. A ráadás büntető kimaradt, de az utolsó washingtoni támadásnál Emma Meesseman átadására szemfüles módon lecsapott Courtney Vandersloot és ezzel eldőlt a találkozó.

Gabby Williams és Cheyenne Parker 16-16, míg Allie Quigley 15 ponttal zárt a Sky színeiben. Ariel Atkins 24 egységig jutott washingtoni oldalon.

Chicago Sky – Washington Mystics 88-86 (20-15, 15-22, 27-25, 26-24)

Fotó: Chicago Sky