Nyilatkozatcsokor a Cegléd – Csata találkozó után

:

:

A 16. forduló záró mérkőzésén a VBW CEKK Cegléd 80-56-ra győzte le a Ludovika-FCSM Csatát. Nyilatkozatcsokor a hunbasket.hu segítségével.

VBW CEKK Cegléd – Ludovika-FCSM Csata 80-56 (18-20, 23-18, 13-15, 26-3)

Beszámoló ITT, Statisztika ITT

Kostas Keramidas (vezetőedző, VBW CEKK Cegléd): Végre megtaláltuk védekezésben a ritmusunkat a harmadik negyed közepén, amikor védekezést váltottunk és ez mindenképpen döntő volt. Ez volt a kulcs, illetve hogy a passzok is utána pontosak voltak. Megpróbáltuk a legjobbat nyújtani, amit tudtunk, mert nagyon fontos volt ez a győzelem a számunkra.

Tursics Krisztián (vezetőedző, Ludovika-FCSM Csata): Gyakorlatilag 6-7 emberrel dolgoztuk végig az egész mérkőzést. Sokáig meccsben voltunk, és amit szerettünk volna, azt nagyon szépen megcsináltuk. A negyedik negyedben meg elfogyott a szufla és egyszerűen nem találtunk be. Gyakorlatilag felőrölt az ellenfelünk és gratulálok nekik, mert megérdemelt győzelmet arattak. Látható, hogy nincsen poszt játékosunk, gyakorlatilag majdnem center nélkül kosárlabdázunk. Nincsen belső játékunk, nem tudunk könnyű gólokat dobni a festéken belülről, vagyis muszáj kintről próbálkozni és bedobni a három pontosokat, vagy betörésből érvényesülni. Ahogy fáradunk, ez egyre kevésbé sikerült és teljesen kijött a negyedik negyedre, hogy elfáradtunk és ennyi volt a csapatban.

Bozóki Bettina (VBW CEKK Cegléd): Tudtuk, hogy nem lesz könnyű meccs. Ez az egész december, egy nagy rohanás, 2-3 naponta meccs, így nagyon örülök, hogy végre ki tudtunk jönni a hullámvölgyből. Remélem, hogy tudjuk ezt folytatni, mert még mindig 4 meccs vár ránk ebben a hónapban. Szerdán Győrrel játszunk itt és nem szeretnénk még egy olyan vereségbe belefutni, mint ott, Győrben

Horváth Bernadett (Ludovika-FCSM Csata): Sajnos az egyik dobó játékosunk két meccsel ezelőtt megsérült és ő csak a padról nézte a mérkőzést. Alacsony szerkezetű csapat vagyunk, kívülről próbáltunk jobban érvényesülni, mert a Ceglédnek olyan magas emberei vannak, akikkel szemben bent nem nagyon tudtunk mit csinálni. Sajnálom, hogy ez így alakult. Nem sikerült jó százalékkal dobnunk ma, de nem fogunk csüggedni, hanem dolgozunk tovább, hogy szerdán a BEAC ellen meg tudjuk mutatni, hogy jó csapat vagyunk még így is.