Nyilatkozatcsokor a szombati bajnoki mérkőzések után

:

:

Szombaton öt találkozót rendeztek a hazai élvonalban. Az összefoglalónk ITT olvasható. Nyilatkozatcsokor a hunbasket.hu segítségével.

Elődöntő

Aluinvent DVTK – Sopron Basket 57-80 (23-20, 11-22, 13-21, 10-17)

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-0 a Sopron Basket javára.

Földi Attila (vezetőedző, Aluinvent DVTK): A Sopron ellen mindig nehéz játszani a minőség miatt, amit képvisel. Az előző mérkőzésen Vukov Szonja megsérült, Pusztai Petra betegeskedik, így leszűkült a rotációnk, ráadásul útközben Keyona Hayest is elveszítettük, aki egyébként is fájdalmakkal vállalta a játékot. Igyekeztünk megnehezíteni az ellenfél dolgát, talán csak a harmadik negyeddel nem voltam elégedett, mert úgy éreztem, kezdjük feladni a meccset. Utána viszont próbáltunk harcolni tovább, és megtettük a maximumot, amit megkövetel a mezünkön hordott címer.

Gáspár Dávid (vezetőedző, Sopron Basket): Boldog vagyok, hogy bejutottunk a döntőbe! Kemény meccs volt, nagyon jól kezdett a DVTK, szenzációs dobószázalékkal használta ki a helyzeteit. A harmadik negyedben sikerült rendeznünk a védekezésünket, és olyan előnyt építenünk, amely elegendő volt a győzelemhez. Mindkét csapat keményen játszott, néha talán túlságosan is, de erről szól a versenyszellem, a játékosok küzdelme.

Kiss Angelika (Aluinvent DVTK): Nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl, mind lelkileg, mind fizikálisan. Gratulálok a Sopronnak, szép kosárlabdát játszottak. Próbáltuk megnehezíteni a dolgukat amíg csak tudtuk. Voltak jó periódusaink, ezekre építve szeretnénk megszerezni a bronzérmet.

Fegyverneky Zsófia (Sopron Basket): Elsősorban örülök, hogy bejutottunk a döntőbe. Nehezen indult a mérkőzés, de a harmadik negyedben volt egy olyan időszak amikor eldöntöttük a meccset, tudtunk dominálni gyors indításokkal, jó védekezéssel.

5-8. helyért

Ludovika-FCSM Csata – TFSE-MTK 66-73 (21-15, 13-16, 15-20, 17-22)

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 a TFSE-MTK javára.

Tursics Krisztián (vezetőedző, Ludovika-FCSM Csata): Nem megyek bele semmilyen elemzésbe. Gratulálok a TF-nek, mert teljesen megérdemelten nyertek. Ráadásul két olyan játékosukat kellett mellőzniük, akik az egész szezonban vitték a csapat szekerét. Mi ugyanakkor gyalázatos teljesítményt nyújtottunk, ezt nem lehet máshogy értékelni. A játékosoknak ideje magukba nézni egy kicsit, hogy hogyan kell mérkőzést kezdeni, energiát beletenni a játékba. Szerdára megpróbálunk felállni és idegenben győzni.

Magyar Bianka (vezetőedző, TFSE-MTK): Nagyon büszke vagyok a csapatomra. Az egész szezonban megkaptuk, hogy háromemberes együttes vagyunk, akik 60 pontot dobnak meccsenként, így az ellenfelek is rájuk készülnek. Erre a mérkőzésre a csapatkapitányunk kiesett, mert elszakadtak a szalagjai a kezében, egy másik játékosom esetében pedig fegyelmezési okokból úgy döntöttem, hogy nem kerül a rotációba. A csapat erre reagálva felelősséget vállalt és mások léptek elő leader szerepbe. Úgy gondolom, ezzel bebizonyítottuk, hogy nem vagyunk háromemberes csapat. Egy kicsit örülünk, de még nincs vége a párharcnak. A Csata nyilván kettőzött erővel jön hozzánk szerdán, hogy kiegyenlítse a párharcot, így nem szabad megnyugodnunk és azt hinni, hogy ezzel a győzelemmel lezárult ez a kör.

Böröndy Vivien (Ludovika-FCSM Csata): Nagyon rosszul kezdtünk és nem találtunk ritmust. Nem sültek a külső dobások, a védekezésünk katasztrofális volt – az enyém is. Nem volt csapatmunkánk sem. Nem adjuk fel, szerdán folytatjuk. Oda kell figyelnünk és kijavítani azt a sok hibát, amit most vétettünk. Össze kell szednünk magunkat és higgadtnak maradni.

Dúl Panka (TFSE-MTK): Két kulcsjátékosunk is kiesett a rotációból, ami összerántotta az együttest. Csapatként tudtunk együtt játszani.

Vasas Akadémia – PEAC-Pécs 70-63 (29-18, 15-12, 14-16, 12-17)

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-1.

Milos Pavlovic (vezetőedző, Vasas Akadémia): Elszalasztottuk a lehetőséget, hogy már igen korán pontot tudjunk tenni a találkozó végkimenetelére. Hibákat vétettünk támadásban és védekezésben egyaránt, voltak periódusok amikor nem követtük a megbeszélt forgatókönyvet. Ebben az időszakban agresszívabb lett a Pécs játéka, könnyű kosarakat tudtak szerezni. Abszolút megérdemelt a győzelem, jobbak voltunk ma. Koncentráltnak kell maradnunk, javítunk egy két hibán keddig és mindent megteszünk a továbbjutásért. Egy dolgot szeretnék hozzátenni a mérkőzéshez és a szezonbeli teljesítményünkhöz. Fiatal játékosaink erőn felül dolgoznak nap mint nap azért, hogy jobbak legyenek és előrébb lendítsék a magyar kosárlabdát. Fantasztikus teljesítmény, amit ők csinálnak, legfiatalabb csapatként ekkora szívvel játszanak. Egyszerűen nem értem, miért nem érdemelnek tiszteletet a pályán. Nem kérünk semmilyen segítséget, és nem a szakmai stábról beszélek. A játékosokról beszélek, szeretném,ha megkapnák azt, amit megérdemelnek. Ez pedig a tisztelet.

Csirke Ferenc (vezetőedző, PEAC-Pécs): Gratulálok a Vasasnak a győzelemhez, ugyanakkor gratulálok az én csapatomnak is. Szinte hihetetlen, hogy honnan álltunk fel megint. Négy pontra is fel tudtunk zárkózni, amihez ember feletti teljesítmény kellett. Nehéz megszólalni egy ilyen mérkőzés után, hiszen egy szinte komplett Vasas fogadott minket, olyan játékosok is pályára léptek, akik eddig hiányoztak. Nagyon remélem, hogy keddre mi is ki tudunk egészülni két játékossal, kedden mindenképp győznünk kell.

Papp Klaudia (Vasas Akadémia): Jól kezdtük a mérkőzést, védekezésben és támadásban is sikerült megvalósítanunk a taktikai utasításokat. A mérkőzés végén talán ismét a fiatalságunknak tudható be, hogy fejben egy kicsit elfáradtunk és a PEAC fel tudott zárkózni. Nagyon büszke vagyok azonban a csapatomra, hogy meg tudtuk tartani az előnyt a nehézségek ellenére is, mindig volt egy-egy játékos, aki kulcspillanatokban elő tudott lépni.

Kiss Virág (PEAC-Pécs): Nagyon puhán kezdtük a mérkőzést, nem működött jól a védekezésünk, és hagytuk kicsúszni az irányítást a kezeink közül. Nyilván szomorúak vagyunk a vereség miatt, de emelt fővel kell mennünk tovább. Kedden van még egy mérkőzés, amit mindenképp meg kell nyernünk.

Alsóházi rájátszás

ZTE Női Kosárlabda Klub – PINKK-Pécsi 424 60-71 (21-16, 18-21, 11-16, 10-18)

Ambrus Péter (vezetőedző, ZTE NKK): Túlzott akarás volt kulcsjátékosaink részéről. Sok faultunk volt, az egész meccset jellemezte a rengeteg fault és a játéktördelés, amiből nem jöttünk ki jól. Rossz százalékban dobtunk, amit nyilván a PINKK második félidei zónavédekezése is kikényszerített. Ennek ellenére dicséret jár a lányoknak a küzdésért, akarásért, de ez átlendült egy olyan görcsös akarásba, ami miatt nem tudtunk ma nyerni.

Vanja Miljkovic (vezetőedző, PINKK Pécsi 424): Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez és a ZTE NKK-nak is, hiszen nagyon jól kezdték a mérkőzést. Nem számítottunk arra, hogy ilyen agresszív felfogásban fognak ellenünk játszani. Az volt a tervünk, hogy a második félidőben ezt a nagy tempót nem fogja bírni a hazai csapat és ez be is jött. Türelmesen játszottuk a játékunkat és szerettük volna megnyerni a találkozót, ami végül sikerült is. Ez a győzelem feloldott egy nagy görcsöt a csapaton, hiszen bennmaradtunk az élvonalban, így foglalkozhatunk mással is a következőkben.

Horváth Fruzsina (ZTE NKK): Egész héten keményen dolgoztunk, próbáltunk a legjobban felkészülni ellenfelünkből, ami sikerült is. Szinte végig fizikális meccset tudtunk ellenük játszani. Sajnos a végén nem jöttek össze a dobások és emiatt kikaptunk.

Kovács Kitti (PINKK Pécsi 424): Nem számítottunk ilyen szoros mérkőzésre, nagyon megleptek minket a hazaiak. Mind a két csapaton érződött a nyomás, hogy nagyon akarja a győzelmet. Nehéz meccs volt, a végén már csak a szívünk vitt bennünket.

VBW CEKK Cegléd – ELTE BEAC Újbuda 70-63 (17-22, 17-20, 25-9, 11-12)

Kostas Keramidas (vezetőedző, VBW CEKK Cegléd): Ha már így alakult a helyzetünk, mindenképpen nyerni akartunk, mert szerettük volna a lehető leghamarabb matematikailag is bebiztosítani a kilencedik helyet. Azzal, hogy a második félidőre és különösen a harmadik negyedre rendeztük a védekezésünket, feljavult a támadásunk is, és így elértük ezt a célt.

Balogh Judit (vezetőedző, ELTE BEAC Újbuda): Szerintem egy nagyon jó edzőmeccset játszottunk így húsvét szombaton. Voltak jó periódusaink és voltak rosszak is, ahogy az ellenfélnek is. Igazán kár, hogy ezeknek a meccseknek már nincsen tétje, mert minden játékos jobban teljesítene, ha valami múlna ezen.

Szirony Dorina (VBW CEKK Cegléd): Tudtuk, hogy ez egy nagyon nehéz mérkőzés lesz, már a legutóbbi egymás elleni mérkőzés miatt is. Ez a néhány héttel ezelőtti meccs volt bennünk az a kis tüske, ami miatt volt a csapatban egy plusz bizonyítási vágy. Védekezésben és támadásban is voltak hibáink, de ezeket ki tudtuk javítani, ezért tudtunk győztesen kijönni a végjátékból.

Janae Smith (ELTE BEAC Újbuda): Keményen küzdöttünk, komolyan játszottunk, de a harmadik negyed rosszul sikerült, ezen elment a meccs. Megyünk és dolgozunk tovább, hogy a következő meccsen már jó eredményt érjünk el.

Fotó: DVTK.hu