Nyíregyházi sikerrel indult az Amatőr bajnokság rájátszása

PINKK-PVSK U23 - Nyíregyházi Kosársuli 65-80 (19-17, 23-23, 15-21, 8-19)

Női Amatőr NB I., rájátszás
Pécs, PVSK NKA Csarnok

PINKK-PVSK U23: Szücs 14/6, Árvai 16, Vincze 2, Borbás 8, Kovács 9. Csere: Gyuró 1, Bojtár 5, Kovácsfi, Schmidt, Séra 2, László, Pucz 8/6.

Nyíregyházi Kosársuli: Karakó 11, Mátyás 17/9, Arad 23, Varga 13, Homonyik 8. Csere: Pálóczi, Karsai 2, Márton 2, Bernáth 4.

Az Amatőr bajnokság rájátszásában a Nyíregyházi Kosársuli 80-65-ös sikert aratott a PINKK-PVSK U23 otthonában.

Az első negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. 10 perc után 19-17-re vezetett a PINKK. A második szakasz nagy fordulatokat tartogatott. A Nyíregyháza 13-2-vel kezdett és így 30-19-re léptek el. A folytatás viszont a PINKK-nek sikerült jobban: 14-4-es futással 34-33-ra zárkóztak fel a pécsiek. A félidő hajrájában pedig fordítottak is. Hazai tripla zárta az első 20 percet, amivel 42-40-re ment a PINKK.

A harmadik negyedben 51-51-ig fej-fej mellett haladt a két gárda. Ezt követően viszont a Nyíregyháza ragadta magához a kezdeményezést és jellemzően 4-6 ponttal előrébb jártak. Az utolsó 10 percnek 61-57-ről futottak neki a csapatok. Három perc alatt 68-59-re léptek el a vendégek és a megszerzett előnyüket stabilan tartották. Az utolsó percekben stabilan kétszámjegyű különbség mellett nem lehetett kérdés a Nyíregyházi Kosársuli sikere.

A győztes gárdában Arad Zsófia 23 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el. A PINKK-PVSK U23 legeredményesebbje a 16 pontos Árvai Noémi lett.