:
:

Vasárnap lezárult Pécsett a Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság 2025/2026-os szezonja.
Ahogy arról beszámoltunk, a bajnoki címet a Csata DSE szerezte meg, miután a döntőben 73-65-re legyőzte a Zsíros Akadémia Kőbányát.
A finálét követően az egyéni elismeréseket is kiosztották:
Döntő mérkőzés MVP-je
– Bakos Míra – Csata DSE/A
All Star 5
– Bőle Zita – Csata DSE
– Dudás Viktória – Zsíros Akadémia Kőbánya
– Loch Dominika – NKA Pécs
– Csaplár –Nagy Lilla – Darazsak Sportakadémia
– Angyal Málna – Zsíros Akadémia Kőbánya
A csapatok legjobbjai:
– BEAC Újbuda KA/A – Erdős Hanna
– Darazsak Sportakadémia: Pubinszky Éva
– VASAS Akadémia: Gergely Lujza vagy Szarvas Boglárka
– TARR KSC Szekszárd: Hackl Lotti
– DVTK Akadémia: Illés Adél
– NKA Pécs U14 Leány /A: Győző Emma
– Zsíros Akadémia Kőbánya/A: Juhász Blanka
– Csata DSE/A: Kuntzl Anna
Végeredmény
1. helyezett: Csata DSE
2. helyezett: Zsíros Akadémia Kőbánya
3. helyezett: NKA Pécs/A
4. helyezett: DVTK Akadémia/A
5. helyezett: TARR KSC Szekszárd/A
6. helyezett: VASAS Akadémia/A
7. helyezett: Darazsak Sportakadémia
8. helyezett: BEAC Újbuda KA/A


