Olasz bravúr a Fenerbahce ellen

:

:

Csütörtökre egy mérkõzés maradt a nõi kosárlabda Euroligában, de ez egy igazi rangadó volt. A Schio látta vendégül a Fenerbahcét. A két 4/1-es mutatóval álló gárda összecsapását hatalmas csatában az olaszok nyerték 74-69-re.

Az Euroliga B-csoportjának elsõ helye volt a tét a sorozat egyetlen csütörtöki mérkõzésén. A Schio 5-0-val kezdett, de ezt követõen sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az elsõ etap végén 26-21 állt az eredményjelzõn. A második negyedben Levander és Wambe villanásaival 31-21-re lépett el a hazai gárda. A törökök azonban nem hagyták magukat és Nevlin palánk alatti “uralmának”, illetve Tuncluer triplájának köszönhetõen 37-35-re zárkóztak fel.

A harmadik negyedben 4 pontnál nagyobb különbség nem alakult ki a csapatok között. Ez a 4 pont azonban az eddigiekkel ellentétben már a Fenerbahce elõnyét jelentette. Úgy nézett ki a játékrész felénél, hogy a törökök megléphetnek. Sottana életmentõ triplájával és a végül 24 pontig jutó Jantel Lavender bravúros találataival azonban nemcsak mérkõzésben maradt a Schio, de a harmadik szakasz végére fordított is.

Az 54-51-rõl induló negyedik negyedben bekezdtek az olaszok és Wambe két büntetõjével 67-56-nál átlépte a 10 egységet a differencia. A hullámvasút ezzel még nem ért véget, a 17 pontos Angel McCoughtry vezetésével a Fener egy 11-0-s futással kiegyenlített 2 perccel a lefújás elõtt. A hajrában a büntetõk döntöttek. Az olaszok hat kísérletükbõl ötöt értékesítettek és végül 74-69-re diadalmaskodtak.

Famila Schio – Fenerbahce 74-69 (26-21, 11-14, 17-16, 20-18)